İstanbul'da Üç Rus Turisti Bıçaklayan Adam: 'Onları Bir An Şeytan Olarak Gördüm'

İstanbul Beşiktaş'ta Rus uyruklu 2'si kadın 3 kişiyi bıçaklayan kağıt toplayıcısının, polis ifadesinde "Onları bir an şeytan olarak gördüm" dediği öğrenildi. Beşiktaş Akaretler Süleyman Seba Caddesi üzerindeki önceki gün saat 20.30 sıralarında yaşanan saldırının det.

İstanbul'da Üç Rus Turisti Bıçaklayan Adam: 'Onları Bir An Şeytan Olarak Gördüm'

İstanbul Beşiktaş'ta Rus uyruklu 2'si kadın 3 kişiyi bıçaklayan kağıt toplayıcısının, polis ifadesinde "Onları bir an şeytan olarak gördüm" dediği öğrenildi.

s-441988d0e9d580e76339f63f2c7211e756e781
Beşiktaş Akaretler Süleyman Seba Caddesi üzerindeki önceki gün saat 20.30 sıralarında yaşanan saldırının detayları ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Aleksandra V., Aleksandra R. ile Maxim M. 5 Ocak'ta tatil için İstanbul'a geldi. Önceki gün 3 arkadaş gündüz saatlerinde kaldıkları otelden çıkarak mega kentin tarihi yerlerini gezdiler. Gezintiden sonra Valideçeşme durağına gelen 3 arkadaş burada kahve aldıktan sonra hemen ilerideki bir banka oturarak içmeye başladı. Kahvelerini bitiren arkadaşlar ardından cadde üzerinde yürümeye başladı. O esnada kağıt toplayıcısı olduğu öğrenilen bir şahıs, Aleksandra V., Aleksandra R. ile Maxim M.'yı bıçakla saldırdı.

9 kez bıçaklamış

s-9bb03270ceb5791cc9b0b13c43db556c9e594f
Saldırıda Maxim M. elinden, Aleksandra V.'yi karnından, Aleksandra R.'yi ise vücudunun çeşitli bölgelerinden 9 kez yaralandı. Olayın ardından ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalelerinin ardından Maxim M.'yi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, Aleksandra V. ve Aleksandra R.'yi ise Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırarak tedavi altına aldı.

Camide yakalandı

Beşiktaş'ta Üç Rus Turisti Bıçaklayan Şüpheli Yakalandı Olayın ardından hemen harekete geçen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptığı çalışmalar sonucunda saldırganın önce eşkalini ardından da kimliğini tespit etti. Olay saatinden itibaren çalışmalarını sürdüren Beşiktaş polisi, 40 yaşlarındaki saldırgan Hasan Hüseyin Y’yi, 24 saat geçmeden Beyoğlu Cihangir’deki bir camide yakalayarak gözaltına alındı. Saldırganın Beşiktaş polisi tarafından yakalandığı o anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, elinde yorgan olduğu görülen şahıs kapıya doğru yöneldi. Kapıyı açan şahıs bir anda karşısında polis ekiplerini gördü. Şahıs ardından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Kimseden para istemediğini söyledi

s-ab17a057ea42a41a5d5b07a10849329c49a6d2
Öte yandan saldırganın olaydan sonra Cihangir’de metruk bir binaya saklandığı, gece boyunca buradan çıkmadığı ancak gündüz saatlerinde su içmek ve yemek bulmak için camiye girdiği öğrenildi. Şahsın elinde yorganla camiden çıkacağı esnada kıskıvrak yakalandığı, yorganın içerisinde ise suç aleti bıçak olduğu bilgisine ulaşıldı. Akli dengesi yerinde olmadığı ve evsiz olduğu öğrenilen saldırganın hiç kimseden para talep etmediğini beyan ettiği öğrenildi. Şahsın ilk sözlü ifadesinde, “Onları bir an şeytan olarak gördüm” dediği ortaya çıktı.

26 adet suç kaydı ortaya çıktı

s-2aa3b3a1a4f7bffbdc1d067ecef468429527b7
Ayrıca saldırganın, 'Mala Zarar Verme', 'Kasten Yaralama', 'Ruhsatsız Silah Bulundurma', 'Hakaret', 'Tehdit', 'Uyuşturucu Kullanmak', 'Bisiklet ve Motor Hırsızlığı', 'Türk Bayrağına Zarar Verme', 'Güveni Kötüye Kullanma' ve 'İntihara Teşebbüs' suçlarından poliste 26 ayrı suç kaydının bulunduğu öğrenildi. Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğine teslim edilen şahıs, bugün adliyeye sevk edilecek. Sayıştay Raporu: Ziraat Bankası'ndan Yönetim Kuruluna 19.750 Lira Maaş, Yılda 4 İkramiye ve Kredi Kartı... - Bahçeli: 'Gündeme Gelmek İçin Kendilerine Saldırı Organize Ediyorlar' - Selfie Başına 10 Dolar Alıyorlardı: Taksim Meydanı'ndaki Kostümlü Kişilere Ceza
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER