Kaçırılıp Rehin Tutulduğunu İleri Süren Kadın, Pencereden Atladı: 'Beni Satmaya Çalıştılar'

Antalya’da kaçırılıp rehin tutulduğunu ileri süren 19 yaşındaki Şirin N.E., apartmanın penceresinden kendini boşluğa bıraktı.

Kaçırılıp Rehin Tutulduğunu İleri Süren Kadın, Pencereden Atladı: 'Beni Satmaya Çalıştılar'

Antalya’da kaçırılıp rehin tutulduğunu ileri süren 19 yaşındaki Şirin N.E., apartmanın penceresinden kendini boşluğa bıraktı. Park halindeki bir otomobile, ardından beton zemine düşen Şirin N.E. yaralanırken yardımına çevrede bulunan vatandaşlar koştu. 

Yaralı halde yerde yatan Şirin N.E. kaçırıldığını söyleyerek “Olayın bu kadar ciddi olduğunun farkına varamamıştım. Kamerayla görüntüleri alıp, aileleriyle tehdit ettiler. Ölsem daha iyiydi” dedi.

s-949635d3c3341184d7f7f581a0f8a23f9e3f65
Olay, Muratpaşa ilçesi Güllük Caddesi üzerindeki 8 katlı bir apartmanın 1’inci katındaki dairede yaşandı. 19 yaşındaki Şirin N. E.’nin pencerede olduğunu görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarın ardından olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Şirin N.E. polis ve çevredekilerin ikna çabalarına aldırış etmeyip, zorla tutulduğunu ileri sürerek 10 metre yüksekliğindeki dairenin penceresinden kendini aşağıya bıraktı. Genç kız önce aşağıda park halindeki otomobile, ardından beton zemine düştü. Bunun üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

“Ölsem daha iyiydi”

s-faea873a73be3a8ca08ff7b7c09ec9773952cf
Yaralı halde yerde yatan Şirin N.E., çeşitli iddialarda bulundu. Şirin N.E., rehin alınıp zorla tutulduğunu ileri sürerek, “Yardım edin ben kaçırıldım. Beni kaçırıp rehin aldılar, İran’dan geldiler. Bunlar örgüt. Beni satmaya çalıştılar. Hayatım boyunca böyle şeyler hep başıma geldi. Olayın bu kadar ciddi olduğunun farkına varamamıştım. Kamerayla görüntüleri alıp, aileleriyle tehdit ettiler. Ben bunları hak etmedim. Çocukluğumdan bu yana eziyet çekiyorum. Demek ki kadınlar bazı şeyleri düşünüyor ama susuyor. Her şeyi öğrendim. Kızlar korkuyor. Olay çok ciddi. Ölsem daha iyiydi. Ben onunla beraber olmak istemedim” dedi.

"Kadın pencerede 'Ölmek istiyorum' diye bağırıyordu"

"Kadın pencerede 'Ölmek istiyorum' diye bağırıyordu""Kadın pencerede 'Ölmek istiyorum' diye bağırıyordu" Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından sedyeyle ambulansa alınan Şirin N.E., tedavisi yapılmak üzere Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.Olayı görüntüleyen Şahin İyidilli, "Mutfakta oturuyordum. Sesler gelmeye başladı. Hemen pencereye çıktım. Kadın pencerede 'Ölmek istiyorum' diye bağırıyordu. Kaçırıldığını iddia etti. 2 dakika geçmeden direk atladı" dedi.

"Alıkoyduğunu iddia ettiği kişilerin pasaportunu attı"

s-938df90e11a8098c6c273ec4e8ff0fb16a675f
Görgü tanıklarından Yılmaz Aktaş da, genç kızı ikna etmeye çalıştıklarını ancak başaramadıklarını belirterek, "Kendinin burada alıkonulduğunu söylüyordu. Yukarıdan kendisini alıkoyan şahısların pasaportunu attı. Baya bir ısrar ettik. Polisler geldi, onların polis olduğuna inanmadı. Korktuğundan atladı sanırım. Kendisine işkence yapıldığını söyledi. Önce arabanın üstüne düştü, ardından yere" diye konuştu.Polis olayla ilgili inceleme başlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER