Karar Duruşması Olması Bekleniyor: Kadir Şeker 4'Üncü Kez Hakim Karşısına Çıkacak

Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı, engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker, yarın 4'üncü kez hakim karşısına çıkacak.

Karar Duruşması Olması Bekleniyor: Kadir Şeker 4'Üncü Kez Hakim Karşısına Çıkacak

Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı, engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker, yarın 4'üncü kez hakim karşısına çıkacak. Mahkeme heyetinin, Şeker hakkında kararını açıklaması bekleniyor.

s-b32a064c4aeaf1356b01ffb9b590c37cebd1bc
DHA'nın aktardığına göre, tamamlanan soruşturma sonunda Kadir Şeker hakkında, 'kasten adam öldürme' suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, yargılamanın ömür boyu hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca, 'yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi. Haberin Tamamı İçin:

En alt sınırdan ceza istendi

s-6bb028f5f845b399b737e6aa37bd16733f0f23
Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Şeker hakkında Cumhuriyet Savcısı da mütalaasında iddianameye bağlı kalarak suçun ağır tahrik altında işlendiğini belirterek, 'kasten adam öldürme' cezasının en alt sınırdan, tahrik indiriminin de en üst sınırdan verilmesi talep edildi.

Karar bekleniyor

s-66c490349c0f8ef4e33a42be5cf22bc09843eb
4. defa görülecek duruşmada mahkeme heyetinin, avukatların mütalaaya yönelik savunmaları ile Şeker'in son savunmasını alıp, hakkındaki kararı açıklaması bekleniyor.

Olaya müdahale etmek isterken katil olmuştu

Bir Kadının Hayatını Kurtarmak İsterken 'Katil' Olan Genç Gündemde: #KadirİçinAdalet Parktan geçen Kadir Şeker Özgür Duran'ın Ayşe Dırla'yı darp ettiğini görerek olaya müdahale etmek istedi. Çıkan arbedede, Şeker'in elindeki bıçak, Duran'ın kalbine isabet etti. Özgür Duran, hayatını kaybederken, tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şeker, çıkarıldığı mahkemece 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

Şeker hakkında 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı

Kadir Şeker İçin İddianame Hazırlandı: 18 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER