Kılıçdaroğlu'ndan Marketlere: 'Temel Gıdalara Zam Yapmayın; İktidara Gelince Zararınızı Tazmin Edeceğiz'

"6 maddenin uygulanmasını talep ediyorum" ''Gereğini yaparsa, buradan siyasi puan alacağını o da biliyor ben de biliyorum.

Kılıçdaroğlu'ndan Marketlere: 'Temel Gıdalara Zam Yapmayın; İktidara Gelince Zararınızı Tazmin Edeceğiz'
s-9c10340e40f46d663dfdcdc67d7174c384b477

"6 maddenin uygulanmasını talep ediyorum"

''Gereğini yaparsa, buradan siyasi puan alacağını o da biliyor ben de biliyorum. Kara kış fonunu hemen kur. Vatandaşlarımıza kış aylarında destek ver. Mutfaktaki yangını hafifletmek için sayacaklarım 6 maddenin uygulanmasını talep ediyorum'' diyen Kılıçdaoğlu, maddeleri şöyle sıraladı:1- Ziraat Bankası amacına uygun hareket ederek çiftçiye 3 ay geri ödemezsiz, faizsiz kredi vermeli. 2- Çiftçimizin su ve elektrik borçlarının faizi silinmeli, geliri oranında yeniden yapılandırılmalı. Elektrikte ek kalemler kaldırılmalı.3- Takibe düşmüş borçlara gelen faizler derhal silinmeli. Kredi geri ödemeleri 6 ay ertelenmeli.4- Tarımsal üretimde kullanılan mazotta KDV önümüzdeki 6 ay kaldırılmalı.5- Tüketiciye nefes için gıda ürünlerinde uygulanan yüzde 8'lik KDV 6 ay sıfırlanmalı.6- Tüm belediyelerle kooperatifler arasında işbirliği

Marketlere çağrı: Zamlarını yansıtmayın

Kılıçdaroğlu, ''Marketlerden de bir talebim var. 10 temel gıda ürününe, enflasyon zamlarını yansıtmayın. Mecbur kalırsanız da enflasyon altında yansıtın. İktidara geldiğimizde bu zararlarınızı tazmin edeceğiz. Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay 1 çeşit sebze. Bu ürünlere zam yapmayın. İktidara gelir gelmez tüm zararlarınızı hızlıca telafi edeceğiz. Bununla ilgili tüm üst düzey zincir market yöneticilerine mektup göndereceğim'' dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER