Kılıçdaroğlu'ndan Saray'a Zam Uyarısı: 'Aklından Bile Geçirme!'

Sanayi ve elektrik üretim amaçlı doğal gaz tarifesine yüzde 15 zam yapılmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan Saray'a Zam Uyarısı: 'Aklından Bile Geçirme!'

Sanayi ve elektrik üretim amaçlı doğal gaz tarifesine yüzde 15 zam yapılmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi. Bir sonraki adımda zammın vatandaşa yansıtılacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Saray, gözüm üzerinde; hanelere ne elektrik ne de doğalgaz zammını aklından bile geçirme!” dedi.

s-bae48d953ad070aaf143b90dd006b47bfff11e
Eylül ayı için uygulanacak mesken tarifesi sabit kalırken, CHP lideri, “Saray, sanayi ve elektrik üretim amaçlı doğalgaz tarifesine yüzde 15 zam yaptı. Bu olduğunda bir sonraki adım, gerçekleşen zammın halka yansıtılmasıdır. Saray, gözüm üzerinde; hanelere ne elektrik ne de doğalgaz zammını aklından bile geçirme!” dedi.Twitter’dan paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Size süre tanıdık, ‘oturun elektrik şirketleriyle konuşun ve 84 milyonu ilgilendirecek bir kış destek paketi açıklayın’ dedik. Hazine'yi peşkeş çektiğiniz o şirketler biraz az kâr etsin, düşsün bu halkın sırtından artık!” ifadelerini kullandı. BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı mevcut tarifede olduğu gibi 1000 metreküp doğalgaz için 1488 lira olarak belirlenmişti.Bu ay sanayi aboneleri için geçerli olacak tarife ağustostaki tarifeye göre 1000 metreküp doğalgaz için yüzde 15 artışla 2 bin 50 lira, elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğalgaz için ise yine yüzde 15 artışla 2 bin 369 lira olmuştu.

Sanayi ve Elektrik Üretim Amaçlı Doğalgaz Tarifesine Yüzde 15 Zam - CHP Elektrik Faturalarını Ödememe Eylemine mi Hazırlanıyor?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER