Kılıçdaroğlu'ndan Sezgin Baran Korkmaz Açıklaması: 'Konuşması Gereken, En Tepedeki Kişi...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sezgin Baran Korkmaz’ın Avusturya’da tutuklanmasıyla ilgili konuştu, Erdoğan'ı işaret etti: "Sezgin Baran Korkmaz gibi adam Türkiye'de at oynatıyorsa, yargıyı istediği gibi düzenliyorsa arkasında ciddi siyasi bir güç vardır. Bu konuda.

Kılıçdaroğlu'ndan Sezgin Baran Korkmaz Açıklaması: 'Konuşması Gereken, En Tepedeki Kişi...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sezgin Baran Korkmaz’ın Avusturya’da tutuklanmasıyla ilgili konuştu, Erdoğan'ı işaret etti: 

"Sezgin Baran Korkmaz gibi adam Türkiye'de at oynatıyorsa, yargıyı istediği gibi düzenliyorsa arkasında ciddi siyasi bir güç vardır. Bu konuda konuşması gereken en tepede, bir numaralı koltukta oturan kişidir. Kendisinin sesi bile çıkmıyor."

s-f6995176e301c6b0f03d988f30c03337a969d2
Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Gaziantep'te gazetecilerle  kahvaltıda buluşan Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya'da tutuklanmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu:"Eğer bir ülkede yargı çalışmıyorsa savcılar yasa dışı işlemler konusunda harekete geçmiyorsa o ülkede adalet yoktur. Türkiye'de iktidar yargı üzerine hegemonya kuruyorsa yargı görevini yapmamaktadır. Sezgin Baran Korkmaz'ın yurt dışına çıkmasına kim izin verdi? Mal varlıkları üzerindeki hacizleri kim kaldırdı? Hacizleri kaldıran dönemin cumhuriyet başsavcı yardımcısı, Adalet Bakanlığına bakan yardımcısı olarak nasıl gitti? Sezgin Baran Korkmaz gibi adam Türkiye'de at oynatıyorsa, yargıyı istediği gibi düzenliyorsa arkasında ciddi siyasi bir güç vardır."

"Kendisinin sesi bile çıkmıyor"

s-94e3dd81c31ab238861adf01ab8568f1d5b027
"Bu konuda konuşması gereken en tepede, bir numaralı koltukta oturan kişidir. Kendisinin sesi bile çıkmıyor. Kendi bakanı, 'bir siyasetçiye 10 bin dolar veriyor' diyor, bakanını çağırıp bu siyasetçi kim diye sormuyor. Bu soruyu sormayan kişi yolsuzluğa ortak olan kişidir. Bir daha ifade edeyim, belki tazminat davası açarsa iki kez tekrarladı diye dilekçesinde yazsın. Yolsuzluğa sessiz kalan kişi, yolsuzluğu sorgulamayan kişi yolsuzluğa ortak olan kişidir. Çıksınlar aksini söylesinler, 'biz ortak değiliz, soruşturma açtık' desinler. Verilecek hesapları var. Türkiye'de böyle bir çürümeye hiç tanık olmadım. En tepedeki konuşmuyor. 'Yeraltı çeteleri konuşur biz muhatap olmayız' diyor. İçişleri Bakanı yeraltı çetesinin üyesi mi? Senin bakanın söylüyor. Sen ses çıkarmıyorsun. O siyasetçiyi her gün, her hafta görüyorsun. Seninle aynı masaya oturuyor. Herkesin bildiği siyasetçi kimse seslendiremiyor. Türkiye'yi bu rezaletten çıkaracağız, arındıracağız. Bu ülkenin namuslu vatandaşlarıyla birlikte çözeceğiz." Sezgin Baran Korkmaz, ABD'nin Talebiyle Avusturya’da Tutuklandı - Veyis Ateş'in 'Yok' Dediği Görüşmenin Ses Kaydı Paylaşıldı! - SBK Holding'e Operasyon Düzenlendi: Sezgin Baran Korkmaz Hakkında Gözaltı Kararı - Gerekçe Kara Para Aklamak: SBK Holding ve Sezgin Baran Korkmaz'ın Mal Varlıklarına El Konuldu - Sedat Peker’in İçişleri Bakanlığı'nın 45 Milyon Dolarına 'Çöktüğünü' İddia Ettiği Sezgin Baran Korkmaz Kimdir?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER