kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Kılıçdaroğlu: 'Sonbaharda Seçim Bekliyorum, Hazırlanın'

Yıl sonuna doğru erken seçim beklediğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarına “Sonbaharda seçim bekliyorum, hazırlanın” talimatını verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP MYK’nın gündeminde İstanbul Sözl.

Kılıçdaroğlu: 'Sonbaharda Seçim Bekliyorum, Hazırlanın'

Yıl sonuna doğru erken seçim beklediğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarına “Sonbaharda seçim bekliyorum, hazırlanın” talimatını verdi.

s-342acbc71803938fe26c9d0b68c77a2fbdc464
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP MYK’nın gündeminde İstanbul Sözleşmesi ve ekonomide yaşanan gelişmeler ele alındı.Kılıçdaroğlu, ekonomide sıkıntıların olduğunu belirterek kurmaylarına, "Anadolu’yu gezmeye devam edeceğiz. Halka gidip anlatıyoruz. Anlatmaya devam edeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz. Yıl sonuna doğru seçim bekliyoruz. Sonbaharda seçim bekliyorum, olacak gibi" dedi. CHP Genel Başkanı’nın kurmaylarına erken seçim konusunda, "Hazırlanın" talimatını verdiği öğrenildi.

İstanbul Sözleşmesi için harekete geçildi

s-777f243cf322dbf99272c8eb960ca3688ee43f
Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'in haberine göre Kılıçdaroğlu, toplantıda İstanbul Sözleşmesi’nin fiilen yürürlükte olduğunu, İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki kazanımlarından geri gidilmemesi gerektiğini ifade ederek, bunun bir hak mücadelesi olduğunu da belirtti. CHP MYK’da İstanbul Sözleşmesi konusunda izlenecek yol haritası da masaya yatırıldı.Ankara’da toplanan CHP’nin 81 il kadın kolu başkanı kendi illerinde İstanbul Sözleşmesi'ni anlatacak. CHP, İstanbul Sözleşmesi'nin ne olduğunun tam olarak bilinmediği gerekçesiyle kampanyayı kadına yönelik şiddetle mücadele üzerinden yürütecek.CHP, “Kadına yönelik şiddete son” sloganıyla kampanyayı yürütürken, bu konuda afişler de bastırdı.

Danıştay'a başvuru

s-35fb56056cd8c9f38930eb684d7c3ead52387b
CHP Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasına dair karara karşı dün Danıştaya başvuru yapmıştı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da yaptığı açıklamada "Erdoğan iktidarı döneminde 18 yılda en az 7 bin 500 kadın sırf kadın oldukları için katledildi. Tanımadığımız ve tanımayacağımız fesih açıklamasının üzerinden 12 saat bile geçmeden 6 kız kardeşimiz daha yaşamdan koparıldı. Tam da bu yüzden 'İstanbul Sözleşmesi kadınların can simididir' demeye devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER