Kripto Para Borsası Binance, İtalya'da da Yasaklandı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance; ABD, İngiltere, Çin gibi ülkelerin ardından İtalya'da da yasaklandı.

Kripto Para Borsası Binance, İtalya'da da Yasaklandı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance; ABD, İngiltere, Çin gibi ülkelerin ardından İtalya'da da yasaklandı. s-a02da5ecddf6b68abaa65dc9d8a0a6f5f89091
İtalya’nın piyasa düzenleyici kurumu Consob, Binance Group’un İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığını söyledi.Binance’in faaliyet yürütme yetkisi olmadığı açıklamasıyla birlikte İtalya da Binance’ı engelleyen ülkelerin arasına katılmış oldu.Consob tarafından yapılan açıklamada tasarruf sahiplerinden yatırım tercihlerini yaparken azami özeni göstermeleri ve yatırım yapılan web sitelerinin yetkililer tarafından onaylanmış olduğuna dikkat edilmesi istendi.

Binance: Bizi etkilemez

s-6b3de46b37d03a758e826fa1f78908569dc988
NTV'nin aktardığına göre konu ile ilgili açıklama yapan bir Binance sözcüsü, web sitesinin İtalya dışında çalışmadığını ve Consob bildiriminin hizmetleri üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığını söyledi.İtalya Binance’ın en önemli pazarlarından biri. Binance’ın İtalyanca Telegram kanalında halihazırda 25.500’den fazla üye var.

Daha önce nerelerde yasaklandı?

s-9af71cb2f1cc2656691dd9d611ba0a67dff9ba
Daha önce Tayland, Japonya, Almanya, ABD, İngiltere ve Çin söz konusu platforma kısıtlama ya da yasak getiren ülkeler olmuştu.İngiltere de haziran ayında, Binance’ın faaliyetlerini yasaklamıştı.Düzenleyicilerin engelleme nedenleri arasında tüketicinin korunması, dijital paraların kara para aklamakta ve suç faaliyetlerinde kullanılmasının önlenmesi yer alıyordu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER