Kuran Kursundaki 12 Yaşındaki Çocuğun İntihar Girişimine Ailesi İnanmıyor: 'Kapı Koluna Nasıl Asar?'

Muş’ta bulunan Karşıyaka Kur’an kursunda tuvalet kapısına asılı halde bulunan 12 yaşındaki M.H.Y.’nin amcası Ercan Yavuz açıklamalarda bulundu.

Kuran Kursundaki 12 Yaşındaki Çocuğun İntihar Girişimine Ailesi İnanmıyor: 'Kapı Koluna Nasıl Asar?'

Muş’ta bulunan Karşıyaka Kur’an kursunda tuvalet kapısına asılı halde bulunan 12 yaşındaki M.H.Y.’nin amcası Ercan Yavuz açıklamalarda bulundu. Yavuz, "Çocuk 12 yaşında, kapı kolunun uzunluğu nedir? Standartı nedir?" diye sordu.

s-5be8cc810e6be914a894b0f2d88a2e5bf16757
TELE1’den Ekim Deniz Genç'e konuşan M.H.Y’nin amcası Ercan Yavuz, çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. M.H.Y’nin yoğun bakımda kaldığını belirten amca Yavuz, “Doktorlar, 'İlk başta beyin ölümü gerçekleşti' dedi, sonradan da 'Yapacağımız birkaç tetkik var, beynin ne kadar hasar gördüğünü tespit edip size net bir bilgi veririz' dediler. Biz de o bilgiyi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Çocuğun ailesinin Diyarbakır’da yaşadığını ifade eden Yavuz, “Okullar zaten pandemiden dolayı kapalı, çocuk da orada Kur’an kusuna gönderildi. Daha önce de annesi babası birkaç yıl orada yaşamıştı, şimdi de çocuğun dayıları orada o nedenle Diyarbakır’dan Muş’a gönderilmiş olabilir” dedi.

'Soruşturmada ne çıkacak göreceğiz'

s-bb6a7714251f93ea3cc385ee2494274dfbb667
Kendilerine çocuğun ‘kendisini tuvalete astığını’ söylediğini belirten amca Yavuz, “Başlatılmış olan bir soruşturma var ne çıkacağını göreceğiz, şimdi kesin bir hüküm vermek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.Çocuğun vücudunda morluklar bulunduğu iddialarına ilişkin de konuşan Yavuz “Bize herhangi bir şey söylenmedi, ben doktoruyla bizzat görüştüm ancak ‘Vücudunda herhangi bir darp izi yok’ dediler.” dedi.

'Çocuk 12 yaşında, kapı kolunun uzunluğu nedir?'

s-7da424715c7bf0751298fa9aaca20e7e940eda
12 yaşındaki M.H.Y’nin kendisini asacağı iddialarına da yanıt veren Yavuz, “Bir kapı koludur kapı kolunun uzunluğu neyse odur. Çocuk 12 yaşında, kapı kolunun uzunluğu nedir? Standartı nedir? ‘Kemer ile kendini kapı koluna asmış’ diyorlar yani onu siz hesaplayın kendi mantığınızla bir sonuca varırsınız.” dedi.

Kemerle tuvalet kapısına asılı bulunmuştu

12 Yaşındaki Çocuk Kuran Kursunun Kapısına Asılı Halde Bulundu Muş Merkez’de bulunan Karşıyaka Kur’an kursunda 12 yaşındaki M.H.Y. isimli bir çocuk 3 Temmuz günü kemeriyle tuvalet kapısına asılmış halde bulundu. Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan M.H.Y. sonrasında ise Elazığ'da özel hastaneye sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER