kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Mahkemede Ceren Damar'a Hakaret Eden Katilin Dedesi İçin 2 Yıl Hapis İstendi

Öğretim görevlisi Ceren Damar Şenel'in katledilmesine ilişkin davada verilen ifadeler herkesi isyan ettirmişti.

Mahkemede Ceren Damar'a Hakaret Eden Katilin Dedesi İçin 2 Yıl Hapis İstendi

Öğretim görevlisi Ceren Damar Şenel'in katledilmesine ilişkin davada verilen ifadeler herkesi isyan ettirmişti. Avukat Vahit Bıçak'ın savunması kadar katilin dedesinin "Eşeği baştan çıkarır sıpanın oynaması" sözleri de davaya damga vurmuştu. Dedenin bu ifadeleri nedeniyle iddianame hazırlandı ve "kişinin hatırasına hakaret"ten 2 yıla kadar hapsi istendi.

s-3c74fe64256eb9cdd03fef797cf71253359a46
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından 2 Ocak 2019’da canice öldürülmüştü.Hikmet’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti. Davanın 24 Ocak tarihinde yapılan duruşmasında tanık olarak dinlenen sanığın dedesi İsmail Elçi, “Keyfe keyif verir kahvenin kaynaması, eşeği baştan çıkarır sıpanın oynaması diye bir problem var, bu olay her şeyden evvel bizi bu duruma getirmiştir” ifadesini kullandı.

Detaylar için

Ceren Damar Davasında Katilin Dedesinden İğrenç Sözler: 'Sıpanın Oynaması Eşeği Yoldan Çıkarır' -

Suçu kişinin hatırasına hakaret

s-4ce1e38e840df438e24ac5fe797a7ef086b5ee
Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre söz konusu ifadeyle ilgili olarak Ceren’in babası Mustafa Damar, Elçi hakkında ‘kişinin hatırasına hakaret’ ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Elçi suçlamayı reddetti. Savcılık Elçi hakkında ‘kişinin hatırasına hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı. İddianamede söz konusu suçun uzlaştırma kapsamında olduğu ancak dosyaya sunulan uzlaştırma raporunda tarafların uzlaşmadıkları anlatıldı. Elçi’nin uzlaşmayı kabul ettiği ancak Damar ailesinin uzlaşmayı reddettiği öğrenildi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Recep Tayyip Erdoğan 2 Muhtemel Adaya Karşı Geride: Aksoy Araştırma Şirketi'nin Cumhurbaşkanlığı Anketine Göre Kim, Yüzde Kaç Oy Alıyor? - Türkiye Geneli Sokağa Çıkma Yasağı Başladı: Sokaklar Sokak Hayvanlarına Kaldı - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kendimizi Avrupa'da Görüyoruz' Sözlerine Tepkiler: 'Hani Hepsi Nazi Artığıydı?'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER