kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Maliye Bakanlığı, Kripto Para Borsalarından Varlık Miktarı Dahil Tüm Kullanıcı Bilgilerini İstedi

Türkiye'de kripto paraların vergilendirilmesine ilişkin düzenlemeler devam ediyor.

Maliye Bakanlığı, Kripto Para Borsalarından Varlık Miktarı Dahil Tüm Kullanıcı Bilgilerini İstedi

Türkiye'de kripto paraların vergilendirilmesine ilişkin düzenlemeler devam ediyor. Sektörel kaynaklarımıza göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsalarına bir tebligat göndererek kullanıcı bilgilerini talep etti. İstenen bilgiler arasında TC kimlik numarası, unvanı, kayıt zamanı ve ön önemlisi de cüzdandaki tutarın TL cinsinden değerine kadar kritik bilgiler yer alıyor.

s-eb8698c2de75ed9609bbfb725106f17561d35e
Webtekno'dan Şahin Kılınç'ın haberine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto para vergisini de içermesi beklenen Dijital Para Yasası için düğmeye bastı. Bakanlık, Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsalarına gönderdiği tebligat ile kullanıcı verilerini talep etti.İstenilen bilgiler arasında, kripto para borsalarında hesap sahibi olan vatandaşların TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası, SWIFT kodu, kullanıcı unvanı, borsaya kayıt oldukları tarih ve sanal cüzdan numarası da bulunuyor.

Bakanlığın borsalardan talep ettiği veriler şu şekilde

s-f3393ce98493030b94e3c84f1771cffcbfba4c
Kullanıcı ID (Sanal Para Cüzdan Numarası): Sistemde tanımlı tekil kullanıcı hesap numarasıKullanıcı Türü: Bireysel/Tüzel/SVHS'nin kendi kullanıcı hesabıKullanıcı kimlik türü: TCKN, VKN, Yabancı Kimlik No, Pasaport NoKullanıcı kimlik no: İşlemi gerçekleştiren kullanıcının kullanıcı türü belgesine göre kimlik numarasıdır. Kullanıcı Unvan: Gerçek kişiler için ad soyad bilgisi, tüzel kişiler için unvan bilgisidir. Kullanıcı kayıt zamanı: SVHS kullanıcısının sisteme eklendiği zamanını gösterir. Stok tarihi: YYYY-AA-GG biçiminde stok gününü belirtir.Stok varlık miktarı: Varlık biriminin miktarını belirtir.Stok varlık kuru: Varlık biriminin TL cinsinden kur değeri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER