Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü'nde Finale Kaldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "şeffaf yön.

Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü'nde Finale Kaldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterildi.

s-79d5c558fe64fb376580a801ac5c5b3713f133
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "şeffaf yönetim uygulamaları" ve "pandemi sürecinde toplum sağlığının korunmasına yönelik çalışmaları" nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne aday gösterildi. Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne Aday Gösterildi Yapılan oylamada, Yavaş’ın finale kaldığını açıklayan ve oy verenlere duyuru yapan World Mayor ekibi, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş binlerce hemşehrisinin yanı sıra Türkiye’nin hatta Avrupa’nın her yerinden, her yaştan insan tarafından tutkuyla desteklenmiştir” ifadelerine yer verdi.

'Belediyeler tarafından beğenildi...'

s-4f5e7125d0d95bb469cbf8834a55d3622abf15
Uluslararası Şeffaflık Derneği ve İnsani Geliştirme Vakfı tarafından da daha önce şeffaflık ödülüne layık görülen Yavaş, 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterildiği ‘World Mayor’ aday listesinde bulunan Türkiye’de tek, Asya’da ise dört belediye başkanından biri oldu.“World Mayor” ekibi, Yavaş’ın finale kaldığını oy verenlerine gönderdiği bir e-posta ile şu ifadeleri kullanarak duyurdu:“Çoğu belediye başkanı, vatandaşların maruz kaldığı kısıtlamaları hafifletmek ve en önemlisi yaşlıları ve diğer savunmasız insanları zarar görmekten korumak için elinden geleni yaptı. Belediye Başkanı Yavaş’ın Covid-19’un etkilerine karşı koyma girişimlerinin çoğu diğer belediyeler tarafından beğenildi ve kopyalandı. Ankara’da her kesimden insana başkentin refahına katkıda bulunma fırsatı verilmesini sağladı.”

Soruları yanıtlayacak.

s-857fd03a6cd363ae9ad64d316b86595e9059c0
World Mayor’un şimdiki turunda ise finale kalan adayların, kendileri için oy kullananlardan gelen soruları cevaplayacağı bildirilirken, World Mayor ekibi oy kullananlara attığı bir mail ile destek verdikleri belediye başkanlarına, ‘Covid-19, çevre, dürüstlük ve şeffaflık, sosyal eşitlik, ulaşım, uluslararası iş birliği ve şehri ile ilgili planları’ konularında soru sorabileceklerini iletti.Yavaş’a önceki turda oy veren kişiler, yeni turda en fazla iki soruyu ad-soyad ve yaşadıkları yer bilgileriyle birlikte 11 Haziran 2021 tarihine kadar tercihen İngilizce olarak ankara@worldmayor.com adresine gönderebilecek. Giderek Yaşlanan Tayyip Erdoğan’ın Halefleri Kimler ve Şansları Ne Durumda? - Marmara Denizi Nasıl Kurtarılacak? İşte 22 Maddelik 'Eylem Planı' - Şeyma Subaşı Adına Kripto Para Çıkartıldı! 0.32 Dolar'dan İşlem Görüyor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER