Meclis Başkanı Şentop, 10 Bin Dolar İddiasını Soylu'ya Yazılı Olarak Sordu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi iddiasını yazılı olarak sordu. Hakkında suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla soruşturma yürütülen Sedat Peker’den "10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasını.

Meclis Başkanı Şentop, 10 Bin Dolar İddiasını Soylu'ya Yazılı Olarak Sordu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi iddiasını yazılı olarak sordu.

s-4568e490cb1f6e55f3b66262093c39f65b1047
Hakkında suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla soruşturma yürütülen Sedat Peker’den "10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasını ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dile getirdi. Muhalefet tüm milletvekillerinin zan altında kaldığını belirterek, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un harekete geçmesini istedi. Gözlerin çevrildiği Meclis Başkanı da 27 Mayıs darbesinin 61. yıl dönümünde İçişleri Bakanı Soylu’ya bir yazılı soru gönderdi.Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, yazıda Şentop, Gazi Meclis’in adının böylesi bir iddia anılmaması ve milletvekillerinin zan altında bırakılmaması gerektiğini vurguladı. Ve gerektiği takdirde söz konusu iddialarla ilgili hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesini istedi.

Ne olmuştu?

s-b7a82ee6aaf7d2f09676e12c395b32b7c4d8f7
Organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan Sedat Peker, bir süredir Youtube yayınlarıyla birtakım iddiaları ortaya atıyor. Bu iddiaların hedefindeki isimlerden biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT'de katıldığı programda iddialara yanıt verirken Sedat Peker'den 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu öne sürmüştü. Soylu, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada da 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa vereceğini kaydetmişti.

Cüneyt Özdemir:" İsim bana söylendi, sürpriz yok"

Cüneyt Özdemir: 'Peker'den 10 Bin Dolar Alan Siyasetçinin Adı Bana Söylendi, Sürpriz Yok' - Gazeteci Cüneyt Özdemir dün Soylu'nun 10 bin dolar iddiasına ilişkin bir paylaşım yaptı. Özdemir, "Bugün üst düzey bir siyasetçi off the record bu ismi bana söyledi. Henüz farklı kaynaklardan doğrulatamadım.  Ancak çok sürpriz yok!" dedi.Soylu'nun açıklamasının ardından Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin AKP MKYK üyesi Metin Külünk olduğu iddia edilmişti. Ancak Külünk hakkındaki iddialara ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Eski AKP'li İşbaşaran, Külünk'e sordu

AKP eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran ise AKP'li Metin Külünk'ün Millet İttifakı'nı eleştirdiği bir paylaşımını alıntılayarak   "Boyundan büyük lafları bırak. Dünya politikasını anlayıp anlatabilecek kapasiten yok. Herkes sana soruyor, bir kez daha soralım. Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan sen misin" diye sordu. Öte yandan Sedat Peker, karakolda bir milletvekili dövdürdüğünü anlatmış, o ismin Feyzi İşbaşaran olduğu anlaşılmıştı. Bu olayın arkasındaki kişinin de AKP'li Külünk olduğu iddia edilmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER