Mehmet Cengiz havacılık şirketi kurdu

Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz havacılık şirketi kurduğu ortaya çıktı.

Mehmet Cengiz havacılık şirketi kurdu

Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz havacılık şirketi kurduğu ortaya çıktı. Kayıtlara göre 36.1 milyon TL sermayeli şirketin havayolu taşımacılığı yapacak. Konuyla ilgili Sözcü'den Yusuf Demir'in haberine göre:

Adaletle Kalkınma Partisi'nin (AKP) iktidar olduğu 20 yılda, 21 havayolu şirketi yaşadıkları gerek ekonomik gerek otoriteden kaynaklı sorunlar nedeniyle battı. Bunun son örnekleri Atlasjet ve Onurair oldu.

Son olarak Cennet Koyu’na yapacağı konut projesiyle kamuoyundan büyük tepki çeken, AKP iktidarında en çok kamu ihalesi alan müteahhitler arasındaki Mehmet Cengiz’in havacılık şirketi kurduğu ortaya çıktı.

Halihazırda, Atatürk Havalimanı’nı kapatma garantisiyle kurulan İGA’nın (İstanbul Havalimanı) iki ortağından biri olan Cengiz’in yeni havayolu şirketini 13 Haziran’da kurduğu öğrenildi. Unison Havacılık Anonim Şirketi’nin sermayesi 36 milyon 140 bin 750 TL olarak gösterildi.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz olurken, Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi ise Şeref Cengiz oldu.

Şirketin turistik ve gezi amaçlı havayolu yolcu taşımacılığı ve hava taksi taşımacılığı alanında çalışacağı kayıtlara geçti.

Ticaret sicil kaydında yeni şirketin iş konusu şöyle özetlendi:

- Hava taşımacılığı ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı hatlarda tarifeli yada tarifesiz yolcu ve yük taşımacılığı faaliyetlerinde bulunmak,

- Uçak ve Helikopterleri kullanmak suretiyle hava taksi, ambulans hizmetlerinde bulunmak.

- Yurtiçi ve yurtdışı havayolları ile kargo ve posta hizmetleri faaliyetlerinde bulunmak,

- Charter anlaşmaları yaparak hava yolu ile yolcu taşımak, uçak ve helikopterlerle turistik turlar ve geziler düzenlemek, bu tür gezilere aracılık etmek, bu maksatla hava taşıma filoları kurmak bunları işletmek ya da işlettirmek,

Her nevi uçak ve helikopter ile bunlara ait yedek parça, aksam ve aksesuarlarının ithalini, ihracını ve ticaretini yapmak bunları kiralamak kiraya vermek. ANASÖZLEŞMESİNDE YAZILI OLAN DİĞER İŞLER. (Sözcü-Yusuf Demir)

Havayolu şirketleri zor durumda

 

Havayolu şirketlerinin büyük sınavı yaklaşıyor

 

THY, havayolundan havacılık grubuna dönüşüyor

 

Havayolu yolcu sayısı 128 milyonu aştı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER