Milli Eğitim'de yükselme sınavı 9 Temmuz'da

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer; memurluk, şeflik, saymanlık ve şube müdürlüğü için görevde yükselme sınavının 9 Temmuz tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle.

Milli Eğitim'de yükselme sınavı 9 Temmuz'da

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer; memurluk, şeflik, saymanlık ve şube müdürlüğü için görevde yükselme sınavının 9 Temmuz tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması yönetmeliği kapsamında yapılacak sınav takvimi açıklandı. Bakan Özer konuya ilişkin yaptığı açıklamada, görevde yükselme sınavı için 22 Mayıs’ta Bakanlığın meb.gov.tr adresinde sınav uygulama duyurusunun yayımlanacağını ve ardından sürecin başlayacağını söyledi.

SINAV 9 TEMMUZ, SONUÇLAR 4 AĞUSTOS’TA

Özer, sınav uygulama takvimine ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Yazılı sınav için internet üzerinden başvuru ve onay süreci 29 Mayıs - 7 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Başvuru tarihinin son günü saat 18:00’de onay süreci tamamlanacak. Görevde yükselme yazılı sınavına katılacak adaylar MEB.gov.tr internet adresinde 9 Haziran’da ilan edilecek.

Sınav giriş belgeleri 26 Haziran tarihinde yayımlanacak. Görevde yükselme sınavı 9 Temmuz’da, sınav sonuçları ise 4 Ağustos tarihinde açıklanacak. Şube müdürlüğü kadrosu için 400, şeflik için 2 bin, memurluk için 3 bin ve saymanlık için de 57 kontenjan belirledik. Bu sürecin görevde yükselme ve unvan değişikliğine başvuracak Bakanlığımızın tüm personeline şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

MEB'den diploma denkliklerine düzenleme

 

YKS’ye girecek adaylar için önemli ipuçları

 

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor: YÖK'ten flaş YKS açıklaması!

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER