Mutasyonlu Virüs Nedeniyle Halka 'Hamilelik Planlarınızı Erteleyin' Uyarısı

Brezilya Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün mutasyonu olan P1 varyantının hamilelerde daha agresif olduğunu açıkladı.

Mutasyonlu Virüs Nedeniyle Halka 'Hamilelik Planlarınızı Erteleyin' Uyarısı

Brezilya Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün mutasyonu olan P1 varyantının hamilelerde daha agresif olduğunu açıkladı. Bakanlık bu kapsamda çiftlere hamilelik planlarını ertelemeleri tavsiyesinde bulundu.

s-d62ce2c0fcdd0f2b606c1c8f96e134657b6d19
Brezilya Sağlık Bakanlığı yetkilisi Raphael Parente, dün düzenlediği basın toplantısında P1 varyantının hamilelere karşı daha agresif ve tehlikeli olduğunu belirterek çiftlerin hamilelik planlarını ertelemesi tavsiyesinde bulundu. Parente, "Mümkünse hamileliği biraz daha iyi bir zamana kadar erteleyin. Uzmanların klinik deneyimleri, bu yeni varyantın hamile kadınlarda daha agresif olduğunu gösteriyor" dedi.

Yoğun bakımdaki hastaların yarıdan fazlası genç

s-52d843b92df24fd9fe369ae818023482182711
Amazon şehri Manaus'ta ortaya çıkan P1 varyantı, Brezilya'da can kayıplarında ve vaka sayılarında artışa neden oldu. Bilim insanları, ülkenin ölü sayısını 350 binin üzerine çıkaran enfeksiyon dalgasının arkasındaki ana faktörün P1 varyantı olduğuna inanıyor. Brezilya'da salgın giderek daha genç insanları etkiliyor ve hastaneler tarafından paylaşılan verilerde, Mart ayında yoğun bakımdaki tüm hastaların yarısından fazlasının 40 yaşında veya daha genç olduğu ifade ediliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

37 Kişiyi Almanya'ya Götürme Kararı Alan Ceylanpınar'ın Başkanı: 'Vallahi Sizden Öğrendim' - Elektronik Kelepçe Takılan Emekli Amiral Atilla Kıyat: 'Bu Utanç Bana Ait Değil' - 3 Astronot, 6 Aylık Mesainin Ardından Dünya'ya Böyle Döndü
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER