kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Napoli Belediyesi, Şiddet ve Ayrımcılığa Maruz Kalan LGBT+ Bireyler İçin Sığınma Evi Açtı

İtalya'da Napoli Belediyesi, şiddet ve ayrımcılığa maruz kalan LGBT+ bireyler için bir sığınma evi açtı.

Napoli Belediyesi, Şiddet ve Ayrımcılığa Maruz Kalan LGBT+ Bireyler İçin Sığınma Evi Açtı

İtalya'da Napoli Belediyesi, şiddet ve ayrımcılığa maruz kalan LGBT+ bireyler için bir sığınma evi açtı. Napoli Belediye Başkanı Luigi De Magistris tarafından açılışı yapılan sığınma evi, LGBT+ derneklerinden oluşan bir konsorsiyum tarafından yönetilecek.

s-7786bda6ba4d1db564efdbe7b780d593b0d89f
BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın haberine göre, "LGBT+ Kültürleri ve Sığınma Evi" adı verilen kuruluş, bir sosyo-kültürel merkez ve şiddet mağdurları için konukevinden oluşuyor.Sığınma evi; şiddet, taciz, ayrımcılık ve dışlanmaya maruz kalan LGBT+ bireylere hizmet verecek.

Napoli Belediye Başkanı Luigi De Magistris, belediyeye ait sığınma evinin İtalya'da türünün tek örneği olduğunu söyledi.

s-a7cad580e142baef13c79a614f86ad5bbfbe0f
Luigi De Magistris, "Bugün haklar, özgürlükler ve adalet için olağanüstü bir gün" dedi.De Magistris, "Bu bina, değişimin göstergesi. Şehrimiz duygulara, kardeşliğe, dayanışmaya, adalete ve zor durumdaki kişilere el uzatmaya inanıyor" diye konuştu.Sığınma evinin işletmesinden sorumlu olacak dernekler de bu projenin "İtalya ve Akdeniz'de medeni hakların korunması" çabalarını güçlendireceğini belirtti.Projeye dahil olan Antinoo Arcigay Napoli Derneği de sığınma evinin, "hoşgörüsüzlük ve nefret mağdurlarının yanı sıra, Covid mağdurlarını da ağırlayacağını" belirtti.Dernek, koronavirüs salgınının ağırlıkla, en savunmasız durumdaki kişileri etkilediğine dikkat çekti.

İtalya, Batı Avrupa ülkeleri arasında LGBT+ hakları açısından son sıralarda

cdn.aarp.nets-a03987c8e822659b2392ee70747b89df3fe55c
İtalya'da eşcinsel çiftlere "medeni birliktelik" adı altında hukuki statü verilmesini sağlayan yasa 2016'da kabul edilmişti.Katolik Kilisesi'nin güçlü nüfuza sahip olduğu ülkede bu karar tarihi bir dönüm noktası olsa da İtalya halen Batı Avrupa ülkeleri arasında LGBT+ hakları açısından sonlarda geliyor.Avrupa Birliği kurumlarınca 2019'da yapılan bir Eurobarometer anketine göre, İtalya'da LGBT+ bireylerin kabul oranı ve eşcinsel çiftlerin de heteroseksüel çiftlerle aynı haklara sahip olması gerektiğini söyleyenlerin oranı, Avrupa ortalamasının altında. Türkiye Akademisinden Beyin Göçünü Destekleyen Küflenmiş Manzaralar - Muratpaşa'nın Nüfusu 38 İli Geride Bıraktı - Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Hakkında 'Halkın Bir Kesimini Aşağılamak' Suçlamasıyla Dava Açıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER