Ölümden Döndü: 1 Aylık Bebeğe Uçakta İlk Müdahaleyi AKP'li Vekil Yaptı

Türk Hava Yolları'nın (THY) Bişkek-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağı, dili nefes borusuna kaçan ve solunumu duran bebek için Ankara'ya zorunlu iniş yaptı. Bebeğe ilk müdahaleyi ise uçakta bulunan AKP Milletvekili Dr.

Ölümden Döndü: 1 Aylık Bebeğe Uçakta İlk Müdahaleyi AKP'li Vekil Yaptı

Türk Hava Yolları'nın (THY) Bişkek-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağı, dili nefes borusuna kaçan ve solunumu duran bebek için Ankara'ya zorunlu iniş yaptı. Bebeğe ilk müdahaleyi ise uçakta bulunan AKP Milletvekili Dr. Recep Şeker yaptı. Hastanede tedavi altına alınan Kazakistan uyruklu bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. s-dc9eadcb3dfb777665f4d6280204c9524d86f4
Anadolu Ajansı'nın haberine göre, THY'nin Bişkek-İstanbul seferini yapan "TK-347" sefer sayılı uçağındaki 1 aylık Yerdana rahatsızlandı. İkiz bebeklerden biri olan minik Yerdana'ya ilk müdahale aynı zamanda tıp doktoru olan AKP Karaman Milletvekili Recep Şeker ve kabin görevlileri tarafından yapıldı. Bunun üzerine, Türkiye hava sahası üzerinde olan uçağın kaptan pilotu, Ankara Esenboğa Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesiyle irtibata geçerek acil iniş için izin istedi.İzin verilmesi üzerine uçak, Esenboğa Havalimanı'na saat 13.15'te iniş yaptı. İnişin ardından minik Yerdana, uçak altına çağırılan sağlık ekibine teslim edildi. Yerdana daha sonra Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım servisine alınan Yerdana'nın, sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi.

"Hiç tereddüt etmeden müdahale ettim"

s-135038e5948d6b662e63a4898f9cd064bd53e7
Recep Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Uçak havalandıktan sonra bir kadın rahatsızlandı. 'Doktor var mı?' anonsu yapıldı. Tansiyon düşüklüğü, vesaire gibi şikayetleri vardı. Onun tedavisi bitme aşamasındayken başka bir yolcu rahatsızlandı. Ona da baktım. Onun da bulantı, baş dönmesi gibi şikayetleri vardı. Onunla ilgili de tavsiyelerde bulundum." dedi.Uçak Ankara'ya yaklaşırken yanına apar topar kabin görevlilerinin geldiğini belirten Şeker, "Kabin görevlisi arkadaşlar ne olduğunu anlamadan bir çocuğu kucağıma verdiler. Çocuk morarmış, kalbi atmıyor, solunum yok. Önümdeki masayı açtım. Bebeğin dili nefes borusuna doğru kaçmış. Dilini öne aldım. Daha sonra kalp ve solunum masajı yaptım. Bebek daha sonra kendine gelmeye başladı." ifadelerini kullandı.Hiç tereddüt etmeden bebeğe müdahalede bulunduğunu anlatan Şeker, "Havada bu tür şeyler çok zorlu oluyor. Kabin görevlisi arkadaşlar bebeği koluma verir vermez masaja başladım. Uçak inene kadar uyarılarla diri tutmaya çalıştım. Bu şekilde Ankara'ya acil inişimiz oldu." diye konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Gezi Parkı'nın Mülkiyeti İBB'den Alınarak Vakıflar'a Devredildi! - İstanbul'da Trafik Kilit: Yoğunluk Yüzde 76'ya Ulaştı - İzmir'de 8 Kız Öğrenciyi Taciz Eden Öğretmene Tahliye!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER