Onur Gencer Saldırıdan 3 Gün Önce HDP Binasına Gitmiş: 'Ben Komünistim, Aranıza Katılmak İsiyorum'

HDP İzmir il binasında Deniz Poyraz’ı öldüren ve yakalandıktan sonra bir polisin “Abicim adın ne?” dediği Onur Gencer tutuklandı.

Onur Gencer Saldırıdan 3 Gün Önce HDP Binasına Gitmiş: 'Ben Komünistim, Aranıza Katılmak İsiyorum'

HDP İzmir il binasında Deniz Poyraz’ı öldüren ve yakalandıktan sonra bir polisin “Abicim adın ne?” dediği Onur Gencer tutuklandı. Bağlantıları soru işareti yaratan saldırganın üç gün önce HDP binasına girerek görevliye “Ben komünistim, aranıza katılmak istiyorum. Burası çok kalabalık oluyor mu?” dediği öğrenildi.

s-627c9d61ae1c6c34f5a0d6de4e1b22f0b7f05e
İzmir’de HDP binasını basarak içeride bulunan 25 yaşındaki Deniz Poyraz’ı katleden sağlık çalışanı Onur Gencer (27), polis sorgusunun tutuklandı. Saldırıdan 24 saat sonra tutuklanan Gencer ile ilgili detaylar da ortaya çıktı. Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'n haberine göre, Gencer’in olaydan üç gün önce parti binasına uğrayarak kendini komünist düşünceye sahip biri gibi gösterip, sohbet ederek gözlem yaptığı belirlendi.Nöbetçi sulh ceza hâkimliği tarafından ifadesi alınan Gencer, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının olay anında giydiği kıyafeti de Emniyet’te değiştirdiği, adliyeye giderken kısa şort ve terlik giydiği gözlendi.Soruşturmada katil zanlısı Onur Gencer’in binaya girerken elinde bulundurduğu çantada, iki adet bıçak ve 200 TL para olduğu öğrenildi. Gencer’in, saldırıyı Amerikan yapımı olan Ruger marka 9 mm. tabancayla gerçekleştirdiği, şarjördeki 10 mermiyi de ateşlediği belirtildi.

3 gün önce binaya gidip sorular sormuş

s-2cd68c4c7e6e008c65fa3ca17c87161293c832
Katliamdan üç gün önce HDP il binasına giren Gencer’in içeri girdikten sonra bir parti görevlisine “Ben komünistim. Aranıza katılmak istiyorum. Buraya gelip gidebilir miyim? Saz kursu veriyor musunuz?” diye sorduğu, görevlinin ise “burada saz kursu verilmiyor” cevabını verdiği öğrenildi. Binanın çıkışında görevli ile karşılaşan Gencer, “Burası çok kalabalık oluyor mu?” diyerek sorduğu görevlinin ise “Sabah 9-10 kişi oluyor” yönünde cevap verdiği belirlendi.

"Para için gitmeyeceği yol yok"

s-3d9b09dcde76a2de8c5f014dabb34ad0b9655f
Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde ilk acil yardım teknisyeni iken göreve gelmediği için ihraç edildiği söylenen Onur Gencer’in hastane içerisinde de çelişkili hareketleri bulunduğu öğrenildi. Gencer’in belli bir sabit fikri olmadığını söyleyen çalışma arkadaşları “Cebine para koyduğunuz zaman gitmeyeceği yol yoktu” dedi.Soruşturma ile ilgili binanın ve bölgedeki işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyen polisin, olay saatine ait görüntüleri aldıktan sonra kayıtları sildiği iddia edildi. İzmir Valiliği ise  kayıtların silindiği ve bilgisayarlara format atıldığı iddiasının gerçek dışı olduğunu açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER