Osman Öcalan'ın Felç Nedeniyle Hareket Yetisini Kaybettiği İddia Edildi

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın geçirdiği felç nedeniyle hareket yetisini tümden kaybettiği belirtildi. Irak Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan Osman Öcalan'ın oğlu Welat Osman, Basnews’e yaptığı açıklamada, babasının sağlık durumunun bir süredir köt.

Osman Öcalan'ın Felç Nedeniyle Hareket Yetisini Kaybettiği İddia Edildi

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın geçirdiği felç nedeniyle hareket yetisini tümden kaybettiği belirtildi.

s-37a565d370ff41cfe76f0aa773939d5e591837
Irak Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan Osman Öcalan'ın oğlu Welat Osman, Basnews’e yaptığı açıklamada, babasının sağlık durumunun bir süredir kötü olduğunu ve geçirdiği beyin felci nedeniyle hareket yetisini tümden kaybettiğini söyledi.Welat Osman, babasının felç yüzünden konuşamadığını da ifade etti.

TRT ve Öcalan tartışması

s-90fe1da85daca8f4e51c39116a1b6f609c3ec3
İstanbul'da 23 Haziran'da yenilenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden önce Abdullah Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığı düşünülen kardeşi Osman Öcalan, TRT Kurdî kanalına bir röportaj vermişti. TRT yayın sonrası eleştirilere hedef olurken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasına ilişkin bir soruya, “Kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum” yanıtını vermişti.Erdoğan, "TRT’yi yönetenler bütün hassasiyetleri göz önünde bulundurarak bu tür adımları atar, TRT Kurdi’nin reytingini nasıl yükselteceğini de düşünür, ülkeye nasıl faydalı olacağını da düşünür, buna göre de adımlarını atmıştır” açıklaması yapmıştı. Osman Öcalan TRT'ye Röportaj Verip Ekrem İmamoğlu'nu Eleştirdi - Savcılık Suç Unsuru Bulamadı: Osman Öcalan'ın TRT'ye Çıkarılması 'Basın Özgürlüğü' Sayıldı - AKP’li Bülent Turan'dan İlginç Savunma: 'Öcalan TRT’ye Çıkmadı, TRT Kurdî’ye Çıktı'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER