Palavracı Santos'un bir yalanı daha ortaya çıktı

ABD Kongresi'nin Cumhuriyetçi üyesi George Santos, kendisini "Anthony Devolder" diye tanıttığı eski bir videonun sosyal medyada su yüzüne çıkmasıyla bir kez daha eleştiri yağmuruna tutuldu. Long Island temsilcisi, liseden üniversiteye ve iş hayatına kadar özgeçmişinde bir yığın.

Palavracı Santos'un bir yalanı daha ortaya çıktı

ABD Kongresi'nin Cumhuriyetçi üyesi George Santos, kendisini "Anthony Devolder" diye tanıttığı eski bir videonun sosyal medyada su yüzüne çıkmasıyla bir kez daha eleştiri yağmuruna tutuldu.

Long Island temsilcisi, liseden üniversiteye ve iş hayatına kadar özgeçmişinde bir yığın yalan olduğunu itiraf etmesinden sonra istifa çağrılarıyla karşı karşıya kalmıştı. İlk kez temsilci olan Santos, Yahudi kökenli olduğunu ve Holokost'tan kurtulanların soyundan geldiğini iddia ettiği için Yahudi grupların da öfkesini çekmişti.

Şimdiyse, PatriotTakes isimli anonim Twitter hesabının paylaştığı bir kısa videoda, Santos'un 2019'da Trump yanlısı bir Walk Away Vakfı etkinliğindeki panele sorular sorduğu görülüyor. Etkinlik özellikle LGBTQ topluluğuna açıktı.

Videoda Santos'un kendisini "Benim adım Anthony Devolder, New York'ta ikamet ediyorum" diye tanıttığı görülüyor.

Santos, "Kısa süre önce United for Trump (Trump için Birleşin) adlı bir grup kurdum, yani takip etmek isterseniz harika olur" diyerek konuşmasına devam ediyor.

Walk Away (Uzaklaşanlar) kampanyasının, "Sol"dan "uzaklaşan" bireylerin, kimlik siyasetini geride bırakma hikayelerini paylaştığı bir taban hareketi olduğu belirtiliyor.

2019 etkinliğinde Santos, Walk Away'in kurucusu, "eski liberal" Brandon Straka'yı "idolü" olarak nitelendiriyor.

Tam adının George Anthony Devolder Santos olduğunu iddia eden Kongre üyesinin, o dönem Demokrat Partili üye Tom Suozzi'nin Long Island ve Queens koltuğu için Kongre kampanyası yürüttüğü bildiriliyor. Santos 2020'de koltuğu kaybetse de bu yıl zaferini kazandı.

Florida temsilcisi Kongre üyesi Maxwell Alejandro Frost, şu an 3,5 milyondan fazla görüntülenen videoyu paylaşarak "Gülmekten yarıldım. Peki hangisi sahte isim; Anthony Devolder mı George Santos mu?" diye sordu.

Lmfaooooooooo

So which is the fake name, Anthony Devolder or George Santos??? https://t.co/wG6oJ6lfC6

— Maxwell Alejandro Frost (@MaxwellFrostFL) January 13, 2023

Kaliforniya'dan Kongre üyesi Ted Lieu da CNN'in bulduğu ve Santos'un "George Devolder" adını kullandığı 2020 tarihli bir Twitter sohbetini yeniden paylaştı.

Dear @SpeakerMcCarthy: GOP Representative “George Santos” has also introduced himself as “George Devolder” and “Anthony Devolder”.

Why are you still supporting the Republican Congressman purportedly known as George Santos? https://t.co/1528b5J9sX

— Ted Lieu (@tedlieu) January 14, 2023

Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy'nin Santos'u "seçmenler onu hizmet etmesi için seçti" diyerek savunmasının ardından Liu, "Adı sözümona George Santos olan Cumhuriyetçi Kongre üyesini neden hâlâ destekliyorsunuz?" diye sordu. (Independent Türkçe)

Palavracı Santos resti çekti: Halk isterse istifa ederim

ABD Temsilciler Meclisi'nde yeni yasama dönemi başladı

ABD Temsilciler Meclisi başkanı seçildi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER