Pençe-Şimşek operasyonundan acı haber

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hastaneye kaldırılan 2 askerimiz piyade uzman çavuş Halil Yıldız ve piyase sözleşmeli er Fırat Güner'in ş.

Pençe-Şimşek operasyonundan acı haber

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hastaneye kaldırılan 2 askerimiz piyade uzman çavuş Halil Yıldız ve piyase sözleşmeli er Fırat Güner'in şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle: 

"Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 05 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ancak piyade uzman çavuş Halil Yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

Bakanlıktan bir süre sonra yapılan ikinci açıklamada, sözleşmeli piyade er Fırat Güner'in de şehit olduğu ifade edildi. 

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu

 

Paraşüt kazası: 1 astsubay şehit düştü

 

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaralanan er şehit oldu

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER