Pentagon'dan Türkiye Açıklaması: Askeri İlişkilerimizde Bir Değişiklik Olmasını Beklemiyoruz

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımasına ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Pentagon'dan Türkiye Açıklaması: Askeri İlişkilerimizde Bir Değişiklik Olmasını Beklemiyoruz

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımasına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Pentagon Sözcüsü Kirby, "Türkiye ile askeri ilişkilerimizde bir değişiklik olmasını beklemiyoruz" dedi.

s-71d8c438f40295abc20a0c397b912ebe58127b
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının, Türkiye ile ABD arasındaki askeri ilişkileri etkilemesini beklemediklerini söyledi.Günlük basın toplantısında soruları yanıtlayan Kirby, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesinin iki ülke arasındaki askeri ilişkileri etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin soru üzerine, "Hayır, Türkiye ile askeri ilişkilerimizde bir değişiklik olmasını beklemiyoruz. Türkiye bir NATO müttefikidir ve burada önemli bir müttefiktir. Farklı alan ve konularda bu ilişkileri yürütmeye ve bu ilişkiyi geliştirmeye devam ediyoruz. Başkanın bu hafta sonu açıklamasının bunu herhangi bir şekilde etkilemesini beklemiyoruz." ifadesini kullandı.Kirby, Biden'ın açıklamasının sonucu olarak Suriye'deki faaliyetlerinde de herhangi bir değişim olmayacağını ve bu ülkedeki az sayıda askerin amacının DAEŞ ile mücadele olduğunu söyledi. Dünya Basını Erdoğan’ın Biden’a Yanıtını Yorumladı: Çekindi ve Kendini Frenledi - ABD Başkanı Biden, 1915 Olaylarını "Soykırım" Olarak Tanımladı - Joe Biden'in 1915 Olaylarını 'Soykırım' Olarak Adlandırması Sosyal Medyanın Gündeminde
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER