kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Perşembe Günü Türkiye'de Uygulanacak: Çinli Sinovac'ın Aşısının Brezilya'da Etkinliği Yüzde 50,4

Perşembe günü Türkiye'de uygulanmaya başlayacak olan Çinli şirket Sinovac'ın aşısının Brezilya'da etkinlik oranı yüzde 50,2 olarak açıklandı.  Enstitü, verileri paylaşmayı daha önce 3 kere ertelemiştiTürkiye'de kullanımına başlanacak Çinli Sinovac'ın geliştirdiği koron.

Perşembe Günü Türkiye'de Uygulanacak: Çinli Sinovac'ın Aşısının Brezilya'da Etkinliği Yüzde 50,4

Perşembe günü Türkiye'de uygulanmaya başlayacak olan Çinli şirket Sinovac'ın aşısının Brezilya'da etkinlik oranı yüzde 50,2 olarak açıklandı. 

Enstitü, verileri paylaşmayı daha önce 3 kere ertelemişti

s-e6b37cd165156d32eccb2df34af6d0eb19e528
Türkiye'de kullanımına başlanacak Çinli Sinovac'ın geliştirdiği koronavirüs aşısının, Brezilya'da yapılan son aşama testlerinde etkinlik oranının yüzde 50,4 olduğu açıklandı.Çin şirketi Sinovac'ın Brezilya'daki ortağı Butantan Enstitüsü, Faz-3 sonuçlarında elde ettikleri verileri paylaştı. Buna göre Türkiye'de perşembe günü uygulanmaya başlanacak aşının etkinlik oranı yüzde 50,4'te kaldı.Butantan Enstitüsü Başkanı Ricardo Palacios, yeni sonucun klinik yardım içermeyen 'çok hafif' vakaları içerdiğini söyledi. Butantan Enstitüsü elde ettikleri verileri paylaşmayı daha önce üç kez ertelemişti.

Onay almak için yüzde 50'yi geçmesi gerekiyor

s-a95bf2f728b2d5578a52218172000a99767f33
UOL adlı internet sitesi, aşı ile ilgili rapora ulaşan iki kişiyi kaynak gösterdiği haberinde, aşının etkinlik oranının, otoritelerden onay almak için yeterli eşik olan yüzde 50'nin üzerinde ancak yüzde 60'ın altında kaldığının rapor edildiğini yazmıştı..Sinovac'ın geliştirdiği aşının Brezilya'daki deneyleri Butantan adlı merkez tarafından yürütülüyor. Butantan'ın hazırladığı rapor, ülkenin sağlık otoritesi Anvisa'ya bugün sunulacak.Brezilyalı Sağlık Bakanlığı yetkilileri, geçtiğimiz hafta aşının etkinliğinin son yapılan çalışmalarda yüzde 78 olarak belirlendiğini açıklamış, federal sağlık ajansı Anvisa ise ön çalışmadaki verilerin tamamının kendilerine henüz ulaşmadığını duyurmuştu.

Bilim Kurulu, aşının Türkiye etkinliğinin yüzde 91,25 olduğunu duyurmuştu.

s-9d1ee3243ceb87d990a5d45b897439030118ee
Türkiye'de perşembe veya cuma günü yaygın kullanımına başlanması planlanan aşının etkinlik oranına ilişkin farklı ülkelerden gelen açıklamalar tartışma konusu oldu.Türkiye Bilim Kurulu, CoronaVac'ın ülkede yapılan testleri sonucunda toplam etkinliğinin yüzde 91,25 olarak hesaplandığını aktardı.Brezilya'da ise, ön çalışmalara göre bu oranın yüzde 78 olduğu söylenmişti.Son olarak, aşının klinik deneylerinin yürütüldüğü diğer bir ülke olan Endonezya aşıya onay vermiş, ülkenin Gıda Güvenliği Ajansı (BPOM), yapılan testlerde CoronaVac'ın yüzde 65 oranında etkili olduğunu aktarmıştı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

'Evde Kal' Çağrısına, Samsun'daki Ağaç Evinden Destek Veren Cemil Öğretmenle Tanışın! - Günlük Koronavirüs Tablosu: 9 Bin 809 Yeni Vaka, 171 Can Kaybı - Cinsel İstismar Sanığı: 'İstanbul Sözleşmesi'nden Ötürü Bana Tuzak Kurdular'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER