kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

Kuzey Kore'deki Rusya Büyükelçiliği'nin üçüncü sekreteri Vladislav Sorokin ve ailesi başta olmak üzere toplam 8 kişi Rusya'ya dönüş için önce Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'tan tren ile Rusya sınırı yakınlarına geldi.

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

Kuzey Kore'deki Rusya Büyükelçiliği'nin üçüncü sekreteri Vladislav Sorokin ve ailesi başta olmak üzere toplam 8 kişi Rusya'ya dönüş için önce Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'tan tren ile Rusya sınırı yakınlarına geldi. 32 saat süren tren yolculuğunun ardından otobüse binen çalışanlar, 2 saatlik yolculuğun ardından Rusya sınırına ulaştı.

MOTORSUZ ARACI ELLERİYLE İTTİLER

Korona virüs salgını nedeniyle kapalı olan sınırdan Rus diplomatların ve ailelerinin ülkeye dönüş anları ise oldukça zorlu oldu. Rusya Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'den dönüş yapan aileler için demiryolu işçilerinin kullandığı drezin isimli motorsuz demiryolu aracının dizayn edildiğini, bavulların ve çocukların bu araca konulduğunu yetişkinlerin ise aracı elleriyle iterek Rusya tarafına geçtiğini ifade etti.

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle ittirdikleri motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

DÖNÜŞ ANLARI RUSYA'DA GÜNDEM OLDU

Tümen nehri üzerindeki tren yolu köprüsü üstünden geçen diplomat ve ailelerinin, 1 kilometreden fazla yolu bu şekilde geçtiği aktarılırken ardından Vladivostok'a geçtikleri ve tahsis edilen araçlarla evlerine gönderildikleri belirtildi. Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore Büyükelçiliği'nde çalışan diplomatların ve ailelerin dönüş anlarına dair fotoğraf ve görüntüler paylaşırken, bu ilginç geri dönüş anları Rusya'nın gündemine oturdu.

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle ittirdikleri motorsuz araçla dönüş anları gündem olduRus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ERHAN ALTIPARMAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER