Rusya, Biden'ın Açıklamasından Sonra ABD Büyükelçisini Geri Çağırdı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkındaki açıklamasından sonra Washington Büyükelçisinin Moskova'ya çağrıldığını açıkladı. ABD Başkanı Joe Biden, ABD 2020 Başkanlık seçimlerine Rusya.

Rusya, Biden'ın Açıklamasından Sonra ABD Büyükelçisini Geri Çağırdı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkındaki açıklamasından sonra Washington Büyükelçisinin Moskova'ya çağrıldığını açıkladı.

s-dc33160b40278ad28e0faf45417ce33b1d1153
ABD Başkanı Joe Biden, ABD 2020 Başkanlık seçimlerine Rusya'nın müdahalesinin bulunduğuna ilişkin raporun yayımlanmasının ardından Moskova'yı sert sözlerle hedef aldı. Moskova'nın ABD seçimlerine müdahale etmesi nedeniyle bir bedel ödeyeceğini belirten Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için" katil" dedi. Biden’dan Rusya'ya Sert Sözler: 'Putin Bir Katil; Bedelini Ödeyecek' -

Rusya Büyükelçisini çağırdı

s-3bb37cd82bec46e559ba159b32ab2f21e87501
Washinton ile Moskova hattında gerileme yol açan açıklamanın ardından Moskova yönetimi, ABD Büyükelçisi Anatoly Antonov’u istişarelerde bulunmak üzere Rusya’ya çağırdığını duyurdu.Alınan karar Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova tarafından açıklandı. Zaharova, "Rusya'nın Washington Büyükelçisi Anatoly Antonov, ABD ile ilişkiler bağlamında ne yapılacağını ve nereye taşınacağını analiz etmek üzere Moskova'ya çağırıldı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER