Rusya ilk kez nükleer denizaltıdan Zirkon güdümlü balistik füze fırlattı

Rusya, geliştirilmesine öncelik verdiği balistik füzelerin en önemlilerinden olan "Zirkon" hipersonik füzesini denedi.BAŞARILI ŞEKİLDE TEST EDİLDİZirkon hipersonik füzesinin, Barents Denizi'nde Severodvinsk nükleer denizaltısından ateşlenen denizaltının başarılı bir şekilde tes.

Rusya ilk kez nükleer denizaltıdan Zirkon güdümlü balistik füze fırlattı

Rusya, geliştirilmesine öncelik verdiği balistik füzelerin en önemlilerinden olan "Zirkon" hipersonik füzesini denedi.

BAŞARILI ŞEKİLDE TEST EDİLDİ

Zirkon hipersonik füzesinin, Barents Denizi'nde Severodvinsk nükleer denizaltısından ateşlenen denizaltının başarılı bir şekilde test edildiği aktarıldı.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI "İLK KEZ" DİYEREK DUYURDU

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Rusya Donanması'na ait Severodvinsk nükleer denizaltısından ilk kez bir Zirkon hipersonik balistik füze test edildi" denildi.

Rusya ilk kez nükleer denizaltıdan Zirkon güdümlü balistik füze fırlattı

HEDEFLER VURULDU

Füzenin belirlenen hedefi vurduğu ifade edilerek, "Atış, Barents Denizi sularından başka bir deniz hedefine gerçekleştirildi. Objektif kontrol verilerine göre, belirlenen hedef vuruldu" açıklaması yapıldı.

Rusya ilk kez nükleer denizaltıdan Zirkon güdümlü balistik füze fırlattıİhlas Haber Ajansı / Erhan Altıparmak - Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER