Rusya'nın Harkiv saldırılarında 5 kişi öldü

Harkiv Bölgesi Askeri Yönetim Valisi Oleg Sinegubo, Rus askerlerinin gece Harkiv şehir merkezi ve bölgesine, füze ve roket saldırıları düzenlediğini açıkladı.

Rusya'nın Harkiv saldırılarında 5 kişi öldüHarkiv Bölgesi Askeri Yönetim Valisi Oleg Sinegubo, Rus askerlerinin gece Harkiv şehir merkezi ve bölgesine, füze ve roket saldırıları düzenlediğini açıkladı. Sinegubo, saldırılarda ikisi kadın 5 kişinin öldüğünü, 10 kişinin yaralandığını söyledi.

Donetsk Bölgesi Valiliği, Rusya'nın dün Donetsk bölgesine düzenlediği saldırılarda 9 kişinin öldüğünü, 23 kişinin yaralandığını duyurdu.

Rusya son 24 saatte 650 askerini yitirdi

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus güçlerinin savaşta, son 24 saatte 650 askerini kaybettiğini iddia etti.

Açıklamada, 24 Şubat-9 Eylül döneminde, Ukrayna'da 51 bin 950 Rus askerinin etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Bu dönemde Ruslara ait 239 uçak, 211 helikopter, 2 bin 122 tank, 4 bin 575 zırhlı araç, 1237 top, 306 roketatar ve 159 hava savunma sisteminin imha edildiği bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 25 Mart'ta, Ukrayna'da 1351 Rus askerinin öldüğünü belirtmiş ama sonra kayıplara ilişkin veriler yenilenmemişti.

Ukrayna ordusu, Harkiv'e bağlı Balakliya'yı Rus güçlerinden geri aldı

 

Rusya, Ukrayna'nın kayıplarını açıkladı

 

Biden'dan Kongre'ye, Ukrayna'ya yapılacak askeri yardım için tebligat

 

Blinken, Rusya'nın binlerce Ukraynalıyı alıkoyduğunu iddia etti

 

Beyaz Saray: Moskova, Rusya ve Ukrayna'da toplama kampları kurdu

 

AB, Ukrayna'ya yardım paketinden 5 milyar euroyu gönderecek

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER