Rusya, Ukrayna'da öldürülen paralı savaşçı sayısını açıkladı

Ukrayna'nın Herson bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 46.

Rusya, Ukrayna'da öldürülen paralı savaşçı sayısını açıkladı

Ukrayna'nın Herson bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 46. Hava Aracı Tugayı ve 63. Mekanize Tugayı'nın pozisyonlarına yönelik saldırıda 470'ten fazla askerin etkisiz hale getirildiğini,150 askerin yaralandığını söyleyen İgor Konaşenkov, "Dnipro bölgesindeki Vıvodovo yerleşim biriminin yakınlarında 'Yabancı Lejyon'un güç noktasına yönelik yüksek hassasiyetli silahla düzenlenen saldırı sonucu 80'den fazla yabancı paralı savaşçı ve 11 özel askeri araç yok edildi" açıklamasını yaptı.

Ukrayna'daki askeri unsurlara saldırılar devam ediyor

Rusların Ukrayna'daki askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü belirten Sözcü Konaşenkov, son 24 saatte Ukrayna ordusuna ait yönetim merkezi, mühimmat deposu ile yakıt deposunun vurulduğunu açıkladı.

24 saatte 8 insansız hava aracı düşürüldü

Konaşenkov, Harkiv bölgesinde "Olha" ve ABD yapımı HIMARS çok namlulu roketatarların yok edildiğini söyleyerek, "Son 24 saatte Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait 2 'Su-25' tipi savaş uçağı imha edildi. 8 insansız hava aracı da düşürüldü" dedi.

Ukrayna'ya ait 263 uçak ve 145 helikopter yok edildi

Konaşenkov, savaşın başlangıcından beri Ukrayna'da 263 uçak, 145 helikopter, 1693 insansız hava aracının yanı sıra 361 hava savunma füze sistemi, 4 bin 259 tank ve zırhlı araç, 789 çok namlulu roketatar, 3 bin 270 obüs ve havan topu ve 4 bin 739 özel askeri aracının yok edildiğini bildirdi.

Rusya'dan 62 Kanadalıya yaptırım kararı

 

Rusya, ekonomik yönden unutulmanın eşiğinde

 

Rusya açıkladı: Dost olmayan ülkelere yasaklandı

 

Rusya'dan yüksek hassasiyetli füzelerle saldırı

 

Rusya'da 14 Bulgar diplomat “istenmeyen kişi” ilan edildi

 

Rusya: ABD'nin Hint Pasifik'teki eylemleri tehdit oluşturuyor

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER