kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Sağlık Bakanı Koca'dan SMA Tedavisi Açıklaması: 'Gen Tedavisinin Etkinliğine Dair Bir Kanıt Bulunamadı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "SMA hastalığında kullanılan gen tedavisini yakından takip ettiklerini ve tedavinin bilimsel olarak somut etkisinin görülmesi halinde, uygun hastalarda devreye alınacağını" belirtti. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Koca, SMA hastalığı tedavi.

Sağlık Bakanı Koca'dan SMA Tedavisi Açıklaması: 'Gen Tedavisinin Etkinliğine Dair Bir Kanıt Bulunamadı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "SMA hastalığında kullanılan gen tedavisini yakından takip ettiklerini ve tedavinin bilimsel olarak somut etkisinin görülmesi halinde, uygun hastalarda devreye alınacağını" belirtti.

s-fb38ef72679f24751889bf9ce0fd5b65861175
Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Koca, SMA hastalığı tedavisinde kullanılan Nusirersen tedavisinin uygulandığı merkezlerin sayısının da artırılacağını kaydetti.Koca, SMA hastası çocukların durumu ile ilgili SMA Bilim Kurulu'nun önemli bir toplantı yaptığını duyururken, "Bilimin gösterdiği her yolu çocuklarımızın tedavisi için değerlendireceğimizden emin olunuz. Uygun hastada uygun tedavi kesinlikle devreye alınacaktır" dedi.

Toplantı sonucunu sosyal medya hesabından paylaştı

Koca, toplantı sonucunda alınan kararları da Twitter hesabından açıkladı ve "SMA Bilim Kurulu'nun gen tedavisi konusundaki son gelişmeleri incelediğini ve 25 Kasım 2020'de yapılan çalıştaydan sonra, bu tedavinin etkinliğine ve güvenilirliğine yönelik ek bir kanıt bulunamadığını" vurguladı.

'Kampanyaları uygun bulmuyoruz'

s-eea5f61d15ede0b75e1a930a92d1ec7d80284e
Koca, "Etkinlik ve güvenilirlik açısından henüz yeterli kanıt bulunmayan gen tedavisi uygulanması için Türkiye'de kampanyalar düzenlenmesinin de uygun bulunmadığını" aktardı. Kaftancıoğlu Soylu'ya Sosyal Medya Üzerinden Cevap Verdi: 'Reisine Kafa Tutuyor' - Türk Telekom Vurgunuyla Suçlanan Hariri'nin Erdoğan Tarafından Ağırlanması Tepki Çekti - Günün Korona Tablosu: Vaka Sayısı Yeniden 10 Binin Altına Düştü
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER