kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Samsun Valisi Talimat Verdi: 'Uçan Kuştan Bile HES Kodu Sorulacak'

Koronavirüs risk haritasında 4 haftadır 'çok yüksek riskli' iller arasında 'kırmızı' renkte yer alan Samsun'da ek tedbirler uygulanmaya başlandı. Denetimleri takip eden Vali Zülkif Dağlı, “HES kodu uygulamasını başlatan ilk illerden birisiyiz.

Samsun Valisi Talimat Verdi: 'Uçan Kuştan Bile HES Kodu Sorulacak'

Koronavirüs risk haritasında 4 haftadır 'çok yüksek riskli' iller arasında 'kırmızı' renkte yer alan Samsun'da ek tedbirler uygulanmaya başlandı. Denetimleri takip eden Vali Zülkif Dağlı, “HES kodu uygulamasını başlatan ilk illerden birisiyiz. Arkadaşlarıma şöyle bir talimat verdim; 'Uçan kuştan bile HES kodu soracaksınız.' Bunu yapmamız gerekiyor” dedi.

s-88fd25746ea34d4174d4f1c8cbde6f331949c0
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında 4 haftadır kırmızı renkle 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Samsun'da artan vakalarla birlikte denetimler de sıklaştırıldı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği talimat kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü'nden kente 209 takviye personel görevlendirildi.Denetimleri yerinde inceleyen Vali Zülkif Dağlı, HES kodu uygulamasına büyük önem verdiklerini belirtti.

'Sokakları tutmak sureti ile HES kodu sorgulaması yapıyoruz'

s-caffc284a961e6e0c5ca9a51644999eb97e77d
Kentte koronavirüs ile mücadelenin devam ettiğini ifade eden Vali Dağlı şöyle konuştu:
''Vaka sayılarımız yüksek, bunu artık herkes biliyor. Bakanımızın talimatı ile 209 adet hazır kuvvet ekibi pazartesi itibari ile ilimizde göreve başladı. Bu kuvvetlerden 27’si Çarşamba ilçemizde, 27’si Bafra ilçemizde diğer kalan arkadaşlar da Mecidiye ve Çiftlik caddelerinde görevli. Tamamen sokakları tutmak sureti ile HES kodu sorgulaması yapıyoruz."

'Dün 40 bin kişiye HES kodu sorduk'

s-c0b091b9e6b92d6ad301d5439497de7801d57e
"HES kodu önemli bir konu, 209 arkadaşımız bu konuda görev yapıyor. Dün 11 vatandaşımızı karantinada olması gerekirken dışarda gezerken yakaladık. Bankaya girmeye çalışan, pazarda olan veya diğer başka alanlarda her gün buna benzer vatandaşlarımız olabiliyor.Ben Samsunlulara çağrıda bulunmak istiyorum, pozitif veya temaslı olduğunu bildikleri kişileri 112’ye ihbar etsinler. Biz bu kişilere anında müdahale ediyoruz. İnşallah hep birlikte yeneceğiz.Biliyorsunuz şehirlerarası HES kodu uygulamasını başlatan ilk illerden birisiyiz. Arkadaşlarıma şöyle bir talimat verdim; 'Uçan kuştan bile HES kodu soracaksınız.' Bunu yapmamız gerekiyor. Dün 40 bin kişiye HES kodu sorduk, bu çok büyük bir rakam.''"
Bakan Koca: 'Mutasyonun Türkiye'deki Oranı Şu Anda Yüzde 75'lere Ulaştı' - Suudi Arabistan’dan Teravih Namazına Korona Ayarı: 20 Yerine 10 Rekat Kılınacak - İmamoğlu: 'Beton Kanal'a Karşı Mücadelemizi Sürdürüyoruz'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER