Şeffaf Duvarlı ve Tamamen Dijital: İşte İnternetten Satışa Çıkan 'Mars Evi'nin Fiyatı

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in ilk paylaşımının ve Gucci'nin 'dijital ayakkabısının' ardından, internet üzerinden dijital bir 'Mars evi' de satışa çıkarıldı. Torontolu bi sanatçı tarafından tasarlanan dijital 'Mars evi', son dönemde revaçta olan ve dijital alanda bulunan bütün.

Şeffaf Duvarlı ve Tamamen Dijital: İşte İnternetten Satışa Çıkan 'Mars Evi'nin Fiyatı

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in ilk paylaşımının ve Gucci'nin 'dijital ayakkabısının' ardından, internet üzerinden dijital bir 'Mars evi' de satışa çıkarıldı.

s-11c819069df7402fa6ea6c2ad7a5facc06da20
Torontolu bi sanatçı tarafından tasarlanan dijital 'Mars evi', son dönemde revaçta olan ve dijital alanda bulunan bütün eserlerin satışı yoluyla sertifikalanması anlamına gelen NFT sistemi üzerinden satışa çıkarıldı.

Satışa çıkan ilk dijital ev

s-6af23e727bec3252dda0de5d4c817b5faadd7e
Krista Kim'in satışa sunduğu eserin fiyatının 500 bin dolar olduğu belirtilirken, NFT pazarı SuperRare ise, Kim'in bu ilanının 'satışa çıkarılan ilk dijital ev' olduğunu açıkladı. Kim'in tasarımına göre, evin şeffaf duvarları var ve sakinlerin 'güneşlenebilmeleri için' evin dışında solunum cihazı bağlı olan şezlong benzeri sandalyelerin yerleştirildiği görülüyor.

'Yeşil enerji için gerçek siyasi eylem yaratacak'

Krista Kim (@krista.kim)'in paylaştığı bir gönderi
Dezeen'a açıklamalarda bulunan Kim,  NFT pazarının 'kripto devrimi yoluyla olumlu yönde değişimi desteklediğini' ve bu devrimin 'yeşil enerjiyi ve sürdürülebilirliği desteklemek için gerçek siyasi eylem yaratacağına inandığını' söyledi.

NFT üzerinden dijital eser satışları, Twitter CEO'su Jack Dorsey'in 15 yıl önce paylaştığı ilk Twitter mesajını açık artırmayla satışa çıkarmasıyla gündeme gelmişti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in İlk Tweet’i Rekor Fiyata Satıldı: Alıcı Türk Çıktı -

Daha sonra da, İtalyan modaevi Gucci, 12 dolar karşılığında satın alınabilen ancak giyilemeyen, dijital spor ayakkabı 'Virtual 25'i piyasaya sürmüştü.

Gucci'nin En Ucuz Ayakkabısı Satışta: 12 Dolara Dijital Sneaker
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER