kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Sihirli Mantarları Enjeksiyonla Aldı, Vücudunda Mantar Yetişmeye Başladı

ABD'nin Nebraska eyaletinde yaşayan bir kişi, damarına sihirli mantar enjekte edince organ yetmezliği yaşadı. Depresyon ve kaygı tedavisinde işe yarar düşüncesiyle sihirli mantar aldıJournal of the Academy of Consultation-Liaison Psychiatry'de yayımlanan rapora göre 30 yaşındaki.

Sihirli Mantarları Enjeksiyonla Aldı, Vücudunda Mantar Yetişmeye Başladı

ABD'nin Nebraska eyaletinde yaşayan bir kişi, damarına sihirli mantar enjekte edince organ yetmezliği yaşadı.

Depresyon ve kaygı tedavisinde işe yarar düşüncesiyle sihirli mantar aldı

s-8af839943cad63a9098a69e806bcb4840440db
Journal of the Academy of Consultation-Liaison Psychiatry'de yayımlanan rapora göre 30 yaşındaki adamın tip 1 bipolar bozukluktan mustarip olduğu belirtildi.Uzun süredir ilaçlarını almayan kişinin, geçirdiği manik ve depresif dönemlerin olumsuz etkilerini azaltmak için opioid kullandığı belirtildi. Fakat zamanla opioide bağımlı hale gelen kişinin, bunu yerine kullanabileceği alternatif maddeleri araştırdığı ifade edildi.Psilosibin maddesinin, depresyon ve kaygı bozukluklarının tedavisinde işe yarayabileceğine dair bilgilere ulaşan adam, bu maddenin bulunduğu, yaygın olarak sihirli mantar diye bilinen halüsinojen içerikli bitkilerden aldı

Mantarları vücuduna enjekte ettikten sonra organ yetmezliği yaşadı ve hastaneye kaldırıldı

s-8e72c4a14d644ad92463472fa1ca41b36df62b
Öte yandan rapordaki söz konusu kişi, mantarları önce suda kaynatıp çıkan sıvıyı pamuklu kulak çubuğuyla damıtarak doğrudan vücuduna enjekte etmişti.Birkaç gün sonra halsizleşen adam hızla kötüleşerek ishal, mide bulantısı ve sarılık gibi belirtiler göstermeye başladı.Ailesinin acil servise götürdüğü kişinin böbreklerinin çalışmadığı ve organlarının işlevlerini kaybetmeye başladığı tespit edildi.

Vücudunda mantar yetişmiş

s-146b306668362edffc190b52d4436700cc590d
Kan örneğinin sonuçlarında adamın vücudunda mantarlar yetişmeye başladığını fark eden doktorlarsa şaşkına uğradı. Antibiyotik ve mantar tedavisinde kullanılan antifungal ilaçlarla 22 gün boyunca hastanede tedavi edilen kişi iyileşerek taburcu edildi. İlaç tedavisine devam edilmesi şartıyla hastane tarafından eve gönderildi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

AKP ve MHP'li Vekillerin 'Sağlıkçı' Kontenjanından Aşılanması Tepkilerin Odağında - Antalya’da Tepki Çeken Olay: Kargo Görevlisi, Otizmli Çocuğu Dövdü - Alarm Takılmasına Alışamamışken, Ayçiçek Yağına Yüzde 20'lik Yeni Zam İddiası Sosyal Medyanın Gündeminde
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER