Silahla Başından Vurulan Sevginur Yaşam Mücadelesi Veriyor: 'İntihara Kalkıştı' İddiasında Bulunan Polis Eşi Tutuklandı

Ankara'da 18 gün önce evlenen Sevginur Aktaş, polis eşinin tabancasından çıkan kurşunla başından ağır yaralandı. Tutuklanan eşi Müslüm Aktaş, Sevginur Aktaş'ın intihara teşebbüs ettiğini öne sürdü. Sevginur Aktaş'ın annesi Ayfer Ayçiçek, "Kızım gibi niceleri öldü, .

Silahla Başından Vurulan Sevginur Yaşam Mücadelesi Veriyor: 'İntihara Kalkıştı' İddiasında Bulunan Polis Eşi Tutuklandı

Ankara'da 18 gün önce evlenen Sevginur Aktaş, polis eşinin tabancasından çıkan kurşunla başından ağır yaralandı. 

Tutuklanan eşi Müslüm Aktaş, Sevginur Aktaş'ın intihara teşebbüs ettiğini öne sürdü. Sevginur Aktaş'ın annesi Ayfer Ayçiçek, "Kızım gibi niceleri öldü, yalvarıyorum hakkımı savunun" dedi.

Sevginur aktaş başından vurulmuş halde bulundu, eşi intihara kalkıştığını öne sürdü

s-d99472511e685d1f4c041fa7b7e0465e12902c
13 Eylül'de, Ankara'nın Keçiören ilçesinde yaşanan olayda, Sevgi ve Müslüm Aktaş çiftinin evinde silah sesi duyan komşuları, polise ihbarda bulundu.Eve gelen ekipler, Sevginur Aktaş'ı silahla başından vurularak yaralanmış halde buldu. Polis ekipleri, eşinin intihar ettiğini öne süren Müslüm Aktaş’ı gözaltına alırken, kanlar içinde kalan Sevginur Aktaş, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla GATA hastanesine kaldırıldı. Sevginur Aktaş’ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Gözaltına alınan polis memuru Müslüm Aktaş, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sevginur'un babası: 'Yüzüğü taktıktan bir süre sonra anlaşamadıklarını öğrendim. Kızımı sürekli tehdit ediyordu'

s-0cbf3d6cad9bb757ae112493e5572f4b9e4f87
Sevginur Aktaş'ın acılı babası Neşet Ayçiçek şunları söyledi:
"Kızımla geçen sene tanışmışlar. Kızım benden müsaade isteyerek onunla evlendi. Yüzüğü taktıktan bir süre sonra anlaşamadıklarını öğrendim. Kızımı sürekli tehdit ediyordu. Daha yeni evlendiler, 9 gün tatil yaptılar. Tuttukları evde sadece 4 gün yaşadılar. 4 günde bir insan bir insana bunu nasıl yapar. Ben kızımın bana döneceğini biliyordum ama senaryonun böyle olacağını, yoğum bakıma düşeceğini bilmiyordum. Aylarca kızıma yalvardım bu adam ile evlenme diye ama dinletemedim. Kızım Cumartesi günü bizi arayıp yanımıza geleceğini söylemişti. Bugün gidip komşularıyla görüştüm. Bir komşu, 'Yatak odalarımız bitişik. Yarım saat kavga ettiler. Kızın bağırıyordu, 'aç kapıyı gideceğim' diyordu. Silah sesini duyunca hepimiz çıktık ama kızın vurulmuştu' dedi. İşin ilginç tarafı, kızım tüm kıyafetlerini ve ayakkabısını giymiş çantasını hazırlamış o gün. Kızıma o adamın gücü yetmezdi. Sadece vurarak durdurabilirdi, oda onu yaptı. Benim kızım hayatta silah kullanamaz. Kızımı öldürmeye sıkmış resmen, kurşun yüzünden girmiş arkadan çıkmış"

'Kızım bize gelmek istiyordu, oda izin vermemiş'

s-b6264866387ce1b1df27625e9eb6b400b94d24
Aktaş'ın annesi Ayfer Ayçiçek, "Kızımı sürekli tehdit ediyordu. Kızım bize gelmek istiyordu, oda izin vermemiş. Kızımda evden çıkmaya çalışmış ve tartışma çıkmış. Komşularda buna şahit. Bir süre sonra evde silah sesi duymuşlar. Kızımın intihar etmesinin imkanı yok. Kızım bıçak bile kullanamaz. Silahı kızımın ağzına dayamaya çalışınca kızımda kafasını çekmiş o sırada kurşun yüzünden girmiş arkadan çıkmış. Kızım gibi niceleri öldü, yalvarıyorum hakkımı savunun" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER