Siyasi partilerde liste telaşı başladı

Seçimlere aylar kala siyasi partilerde milletvekilli adaylık listesi telaşı başladı.

Siyasi partilerde liste telaşı başladı

Seçimlere aylar kala siyasi partilerde milletvekilli adaylık listesi telaşı başladı. Milletvekili olmak isteyen yeni isimler de ellerinde zeytinyağı, mandalina, cezerye gibi yöresel hediyeleri ile genel merkezlerin kapısını çalıyor. Parti genel merkezlerinin uzunca bir süre daha hediye yağmuruna tutulması beklenirken Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre Haziran ayında yapılması planlanan seçimler erkene alınmaz ise Cumhurbaşkanı adaylarının yanı sıra milletvekili ve aday adaylarının da yarışına sahne olacak.

2 BİN YENİ BÜROKRAT ADAYI

Bürokrasiden, belediye başkanlarından, il ve ilçe teşkilatlarından milletvekili olmak için gelen yoğun talep de mevcut vekilleri de endişelendiriyor.

Önümüzdeki seçimlerde ilk kez milletvekili olmak isteyen aday adayları şimdiden parti genel merkezlerine Anadolu'dan getirdikleri yöresel ürünlerle parti yöneticilerini ziyaret ediyor. Beraberlerinde hediye olarak zeytinyağından mandalinaya, incir, kayısı, cezeryeden limona bir çok yöresel ürün getirerek dağıtıyorlar. Öte yandan hem iktidar hem de muhalefette, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sağladığı bürokrasi avantajından yararlanmak isteyenler var. Anayasa gereği Cumhurbaşkanı ile birlikte yaklaşık 2 bin üst düzey bürokratın görev süresinin dolacak olması, birçok ismin gözünü bürokrasiye dikmesine yol açtı.

16 maddede AK Parti vizyon belgesi

AK Parti 'Anayasa' turuna çıkacak

AKP'den muhalefete anayasa değişikliği teklifi ziyareti

Muhalefetin 'sınavlar incelensin' teklifi 16 kez reddedildi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER