Sokak Röportajında Ekonomiyi Eleştiren Rizeliye Erdoğan'a Hakaret Soruşturması...

Sokak röportajında iktidarın ekonomi politikasını eleştiren Rizeli vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla ifadeye çağrıldı. Fotoğraf: Evrensel Sokak Kedisi ekibinin Rize'de yaptığı sokak röportajında iktidarın ekonomi politikalarına dair yaptığı eleştiri di.

Sokak Röportajında Ekonomiyi Eleştiren Rizeliye Erdoğan'a Hakaret Soruşturması...

Sokak röportajında iktidarın ekonomi politikasını eleştiren Rizeli vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla ifadeye çağrıldı.

s-dc34a23210d72a66833566d25b89321873194c
Fotoğraf: Evrensel Sokak Kedisi ekibinin Rize'de yaptığı sokak röportajında iktidarın ekonomi politikalarına dair yaptığı eleştiri dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü Mehmet Ali Sancaktutan (52), Erdoğan’a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı.Evrensel'de yer alan habere göre Erdoğan’ın köylüsü olduğunu AKP'ye oy verdiğini ve ÇAYKUR'dan emekli olduğunu söyleyen Sancaktutan, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdiği için köylüleri tarafından da tehdit edildiğini söyleyerek Erdoğan’a hakaretten dolayı savcılık talimatıyla gözaltına alındığını belirtti.Sancaktutan yaşadıklarını şu şekilde aktardı:“Ben Cumhurbaşkanımızla aynı ilçe Güneysuda'nım. Sokak çekimi yapan bir kişinin ekonomi ile ilgili sorusuna verdiğim cevaplar Türkiye'de gündem oldu. Benim dediklerimi zaten herkes diyor, söylediğim farklı bir şey de yok. Bugün beni polis aradı ve Rize Emniyet Müdürlüğü güvenlik şube müdürlüğüne gittim. Bana Erdoğan’a hakaret ettiğim gerekçesiyle hakkımda Savcılığın soruşturma açtığını söylediler, ifade vermemi istediler""Ülke gündemine dair ekonomi üzerine konuşma yaptım. Bu konuşmamda kesinlikle Cumhurbaşkanımız dahil kimseye hakaret içerikli kelimeler kullanmadım ve kullanmam. Amacım ülke ekonomisinin bozuk olduğunu, durumumuzun kötü olduğunu belirtmek amaçlı tepkimi vermekti. Konuşmam dinlendiğinde konuşmanın suç olup olmadığını Yüce Türk Adaletinin savcı ve hakimlerine bırakıyorum ve onlara güveniyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedim. Ardından hakkımda serbest bırakılma tutanağı yaptılar ve emniyetten ayrıldım" 

"Tehdit ediliyorum"

"Şimdi sosyal medyadan bana tehditler yapılmaya başlandı. Küfürler hakaretler devam ediyor. Çocuklarıma kimse ile konuşmayın dedim. Bu tepkiler sonrası hayatımdan açıkçası endişelenmeye başladım. Bana hakaret eden küfür edenleri tespit edip suç duyurusunda bulunacağım.""Ailem tehdit ediliyor. Bu akşam evim kurşunlanırsa bunu AKP'liler yapmış olacak veya talimat alıp yapacaklar. Beni köyden kovmak istiyorlar, nereye gideceğim gidecek yerim yok. Ben adalete güveniyorum. Bu konuştuklarımdan dolayı cezaevine girersem, birileri çocuklarıma ekmek getirir gam da yemem. Ben isterdim ki Cumhurbaşkanım çıkıp "Nedir bu köylümün derdi, zoru sorun bakalım" demeliydi. İçişleri Bakanı kocaman İçişleri Bakanı benim gözaltına alınmam için talimat veriyor. Yazıklar olsun. Ben ne ettim? Hakkımı aradım. Birileri, iktidara yakın cepleri doldururken biz açız. Çayımızı satamıyoruz aldığımız maaşlar kredi borçlarına derdimizi anlatmayalım mı? Bu nasıl bir ülke oldu? Cumhurbaşkanımız sesini yükseltiyor ülkenin yüzde 50'sini yok sayıyor. Artık bunaldık. Geçine__miyoruz. Evde dört çocuğum da işsiz. Ben adalet arıyorum, hakkımı arıyorum"

"Sorunları anlattım, neden hakaret olsun"

"Ben herkesin seslendirdiği yakındığı ülkemizdeki ekonomik sorunları anlattım. Çay üreticisiyim çayda yaşananları anlattım Cumhurbaşkanımız 2002'de çay simit hesabı yaparak 'Allah'ın verdiği çaya kota mı olur' demişti ama aradan 20 yıl geçti çayda kota ve kontenjan devam ediyor. Çay üreticisi çayını satamayınca özele ucuza çay satmak zorunda kalıyor. Bu söylediklerim neden hakaret olsun ki bunlar gerçek yaşananlar”“Yaşadıklarım sonrası açıkça korkmaya başladım. Endişelenmemek mümkün değil. Çevremde arkadaşlarım, köydeki komşularım beni arayıp söylüyorlar 'seni köyde çıkaracaklar' gibi laflar edilmeye sosyal medyadan küfürler hakaretler edilmeye başlandı. Ben tekrar söylüyorum kimseye hakaret etmedim etmem de. Sadece içinde bulunduğumuz ekonomik durumu seslendirdim. Bunun suç olacağını düşünmüyorum"

Sokak röportajında ne demişti?

Sokak röportajında ne demişti? Sokak röportajında ne demişti? 60ccad4d4275476f059d7e75.jpg
15 Haziran'da YouTube'da yayınlanan videosunda AKP'ye oy verdiğini söyleyen Sancaktutan "Dedik ki bu adam ülkeyi kurtaracak. Meğersem komple teslim edecekmiş bizi bir tarafa" ifadelerini kullanmıştı."Bir simit 2,5 lira, bir çay 3 lira. Verdiğin asgari ücret, simitle çaya yetmiyor" diyen Sancaktutan, çift maaş alan yöneticilere de tepki göstererek "Sizi toprak da kabul etmeyecek. Ben hakkımı helal etmiyorum" demişti."Bu milleti bunlar perişan ettiler. Sevabımı günahımı vermem. Havaya para var, tünele, kanala, yer altına, Marmaris'e, yandaşlara, AKP'lilere, havuza para var vatandaşa hiçbir şey yok" diyen Sancaktutan, Erdoğan'ın "Aç varsa muhalefet doyursun" açıklamalarına da "Bu milletin onuruyla şerefiyle oynuyor. Yeter!" diyerek tepki göstermişti. Berkin Elvan Davasında Karar: Sanık Polise 16 Yıl 8 Ay Hapis - Esenyurt’ta Manavı ‘Soğan’ ile Dövdüler - Berkin Elvan'ın Annesi: 'Kilosuna Göre Ceza Verdiler, Her Bir Kiloya Bir Yıl Verdiler'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER