Sosyal Medya Fenomeni Murat Övüç’ün Oğluna Hapis Cezası Talebi

Kelepçe takamadık Duruşmada beyanda bulunan müşteki polis memuru M.G. olay tarihinde takviye ekip olarak olay yerine gittiğini söyleyerek, 'Biz gittiğimizde sanıklar ile ekip arkadaşlarımız arasında boğuşma vardı.

Sosyal Medya Fenomeni Murat Övüç’ün Oğluna Hapis Cezası Talebi
s-3e83b25221e2d3f96775c2b5d4b534c1c27871

Kelepçe takamadık

Duruşmada beyanda bulunan müşteki polis memuru M.G. olay tarihinde takviye ekip olarak olay yerine gittiğini söyleyerek, 'Biz gittiğimizde sanıklar ile ekip arkadaşlarımız arasında boğuşma vardı. Müdahale ettik, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık küfürler etti. Hep birlikte bize direndiler. Ayrıca ‘sizi sürdürürüz, gününüzü göreceksiniz’ gibi tehditlerde bulundular' dedi.Müşteki polis memuru M.P. beyanında, 'Olayın üzerinden uzun zaman geçtiği ve birden fazla olaya müdahale ettiğimiz için detaylarını hatırlamıyorum. Sanıklara kelepçe takmaya çalıştık ancak 4 sanık birden üzerimize saldırdı, bu nedenle takamadık' ifadelerini kullandı. Müşteki polis memuru S.Y. ise şikâyetinin devam ettiğini belirtti.

Murat Övüç’ün oğluna 7 yıla kadar hapis talebi

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık’ın müştekilere karşı hakarette bulunduğu sabit olduğundan ‘hakaret’ suçundan 2 yıl 1 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılmasını isterken, tüm sanıkların ‘kamu görevlisine görevi yaptırmamak içi direnme’ suçundan 10 aydan 7 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.Müştekilerin beyanlarına katılmadığını söyleyen sanık avukatı, mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre talep etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER