kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

SpaceX'in Dördüncü Starship Test Uçuşu Yine Patlamayla Sonuçlandı

ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship, 4.

SpaceX'in Dördüncü Starship Test Uçuşu Yine Patlamayla Sonuçlandı

ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship, 4. uçuş denemesinde de başarısız olarak havada infilak etti.

s-13c0e09c0b30c344914d9233fff1ee5c301d34
Sisli bir havada fırlatılan Starship'teki patlamadan sonra, aracın parçaları kilometrelerce alana yayıldı.SpaceX'e ait Youtube hesabından fırlatma görüntüleri yayınlanan uzay aracıyla, çıktığı 10 kilometre yükseklikten fırlatma platformuna dönüş için alçalmaya başladığı sırada iletişim kesildi. Yayının sunucusu, kısa süre sonra denemenin başarısız olduğunu anons etti.Teksas'ın Meksika sınırı yakınındaki deneme platformundan yapılan fırlatmadan 5 dakika 49 saniye sonra infilak eden SN11 adlı uzay aracından önce SpaceX'in yaptığı 3 uçuş denemesi de başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Patlama sebebi bilinmiyor

Patlama sebebi bilinmiyorPatlama sebebi bilinmiyor Uzay şirketinin kurucusu ve CEO'su Elon Musk'ın diğer araçlardan farklı olarak, Mars'a aynı anda onlarca kişi gönderme hayaliyle geliştirdiği dev boyutlu Startship'in neden patladığı henüz bilinmiyor.SpaceX mühendisi John Insprucker, roketin uçuş testinin Youtube yayını videosunda, "Araçtaki tüm verileri kaybetmiş görünüyoruz. Ne olduğunu takımdan öğrenmemiz gerekecek." ifadelerini kullandı.Starship, Ay ve Mars’a gelecekte yapılacak yolculuklarda insan ve 100 ton kargo taşımak üzere geliştirilen ağır kaldırma roketinin bir dizi prototipinden biriydi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER