Sünnet Düğünündeki 'Dans' Davası Başladı: 'Biz Köçek Oynayacaklarını Sanıyorduk'

İzmir'de sokakta yapılan sünnet düğününde, 7 yaşındaki çocuğun önünde 'dansöz' oynatılması ardından haklarında dava açılan anne, baba ve amca ile 3 dansözün yargılanmasına başlandı.

Sünnet Düğünündeki 'Dans' Davası Başladı: 'Biz Köçek Oynayacaklarını Sanıyorduk'

İzmir'de sokakta yapılan sünnet düğününde, 7 yaşındaki çocuğun önünde 'dansöz' oynatılması ardından haklarında dava açılan anne, baba ve amca ile 3 dansözün yargılanmasına başlandı. Anne, baba ve amca dansözlerden şikayetçi olurken, dansözler, yaptıkları dansın sünnet düğününe uygun olmadığını, sosyal medyaya düşen görüntüleri izleyince anladıklarını söylediler.

s-819bbd5a3a28fd60f5638507765b665e5f3bf7
Sosyal medyada, geçen aylarda hızla yayılan ve bir sünnet düğününde, çocuğun önünde dans eden dansözün görüntüleri büyük tepkiye neden olmuş, sünnet düğünü yapılan 7 yaşındaki çocuğun babası F.K., annesi A.K., amcası H.K. ve 3 dansöz hakkında dava açılmıştı. Menderes 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması görüldü.

'Oğluma karşı işlenen suç nedeniyle dansözlerden şikayetçiyim'

s-7dec5f8232de30457c991be309b5861d9d2f94
DHA'nın aktardığı habere göre,  Duruşmada, müşteki  sanıklar baba F.K., anne A.K. ile diğer sanıklar amca H.K., G.Y. (28), M.M. (20), G.K. (23) adlı dansözler hazır bulundu. Taraf avukatlarının da katıldığı duruşmada, baba F.K., yaşananlarda suçunun olmadığını ileri sürerek, "Oğluma karşı işlenen suç nedeniyle dansözlerden şikayetçiyim" dedi.  Anne A.K. de dansözlerden davacı olduğunu belirterek, olayla alakasının olmadığını iddia etti.

'Oyunun mahiyetinden haberimiz yoktu'

s-8e77a86b0f3bd856ff6f1bd5f9a95155ce6784
Sünnet düğünündeki dansözleri kendisinin bulduğunu ve bin 200 lira ödediklerini anlatan amca H.K. ise şunları söyledi:"Çocuk benim yeğenim olur. F.K. ile birlikte konuşup çağırmaya karar verdik. G.Y. ile anlaştık. Kendisini iki arkadaşını daha getireceğini söyledi. Kabul ettik. Biz köçek oynayacaklarını sanıyorduk. Sosyal medyaya düşen görüntülerdeki oyunun mahiyetinden haberimiz yoktu. Biz onları köçek oynasınlar diye tuttuk."

'Sosyal medyaya düşünce anladık'

s-9d70e7f459f496a5090129172bdb7c64bb3468
Sanık dansözlerden G.Y., suçlamayı kabul etmeyerek, "F.K. ile H.K. çalıştığım bara geldiler. Kendilerine oryantal dans yapabileceğimi söyledim. Diğer iki arkadaşın ise oryantal bilmediklerini, yabancı müzikle dans edeceklerini söyledim ve kabul ettiler. Düğüne gitmeden önce alkol aldık. Görüntüler sosyal medyaya düştükten sonra, izlediğimizde yaptığımız dansların sünnet düğünü için uygun olmadığını anladık. Biz erkekler tarafında dans ediyorduk. Söz konusu çocuk da kısa bir süre bizim yanımıza gelip, dans etti" dedi.Dansözlerden G.K., çocuğun önünde uygunsuz bir şekilde oynadıklarını kabul ederek, "Alkolün etkisiyle o şekilde oynadık. Kendimizde değildik. Biz erkekler tarafından dans etmek için anlaştık. Orada kadınlar tarafında oynamamız istenince kadınlar tarafında oynadık" savunması yaptı.

'Dansta cinsel taciz suçunu teşkil eden bir durum yok'

s-0da7a90b7d290ff8605e0e707c673025b7e28c
Dansözlerden M.M.de yaptığı dansın suç teşkil edecek bir durum olmadığını iddia ederek, "Sünnet düğününde kişi başı 400 liraya anlaştık. Dans ederken elbisemi devamlı olarak aşağıya doğru çektim. Görüntülerden de görüleceği üzere yaptığım dansta cinsel taciz suçunu teşkil eden bir durum yok. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.Mahkeme, 3 dansöz hakkındaki yurt dışına çıkış yasağını kaldırarak, duruşmayı erteledi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrasında soruşturma başlatılmıştı

Sosyal Medyada Gündem Olmuştu: Sünnet Düğünündeki Tartışma Yaratan Dans Hakkında Suç Duyurusu -

Soruşturma dahilinde aile fertleri ve 3 dansöz gözaltına alınmış

Sünnet Düğününde 'Twerk' Soruşturması Sürüyor: Dansöz Hakkında 'Taciz'den Gözaltı Kararı -

Daha sonra da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı

Sünnet Düğünündeki 'Dans' Olay Olmuştu: Aile Fertleri ve 3 Dansöz Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı -

Zanlılar hakkında ise 'aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali' ve 'çocuğun cinsel istismarı ve hayasızca hareket' suçundan dava açılmıştı

Sünnet Düğünündeki 'Dans' Soruşturması Tamamlandı: Anne ve Baba Dahil 6 Kişiye Dava Açıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER