Şüpheli Ölümün Ardından Gözaltına Alınmıştı: Şebnem Hemşirenin Sevgilisi Yine Serbest

Kaldığı otelin 3.

Şüpheli Ölümün Ardından Gözaltına Alınmıştı: Şebnem Hemşirenin Sevgilisi Yine Serbest

Kaldığı otelin 3. kattaki odasından düşerek hayatını kaybeden hemşire Şebnem Köker soruşturmasında, serbest bırakılmasının ardından yeniden gözaltına alınan erkek arkadaşı T.B., yine adli kontrolle serbest bırakıldı.

s-0175a64644e280b6cf78877b0c1f12bccb1a4a
İzmir’de hemşire olarak çalışan Şebnem Köker (29), gemi kaptanı olan erkek arkadaşı T.B. (34) ile 7 Haziran’da İstanbul Kadıköy Moda’daki bir otelin 3. katındaki odada kalmaya başladı. T.B. ile tartışma yaşayan hemşire Köker, saat 03.00 sıralarında otelin 3. katından otelin demir korkulukları üzerine düşerek hayatını kaybetti. Tanık olarak ifade veren T.B., daha sonra savcılığın talimatı üzerine gözaltına alındı. T.B., savcılık ifadesinin ardından ‘başkasını intihara yönlendirme halinde intiharın gerçekleşmesi’ suçundan tutuklama talebiyle sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. Hâkimlik, mevcut delil durumunu göz önüne alarak tutuklama ile umulan faydanın adli kontrolle sağlanabileceğine kanaat getirerek tutuklama talebini reddetti.

İfadesini tekrarladı

s-dd7bc0f9621f77338e38274e3857723c1e0388
T.B., savcılığın talimatı üzerine önceki gün polis ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Emniyet’teki sorgusunda daha önce verdiği ifadeye benzer ifade veren T.B., yeniden savcılığa sevk edildi. T.B, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkeme tarafından yine adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Hemşire Şebnem Köker’in Ölümünde Şüphe Uyandıran Detay: 'Korkup Kızımı İtmiş Olabilir!' - Genç Hemşirenin Sır Ölümü: İntihar mı Cinayet mi?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER