Suudi Arabistan’dan Türkiye Dahil Kırmızı Listedeki Ülkelere Seyahat Yasağı

Suudi Arabistan kamu haber ajansı SPA, ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı ülkelere seyahat yasağı getirildiğini duyurdu.

Suudi Arabistan’dan Türkiye Dahil Kırmızı Listedeki Ülkelere Seyahat Yasağı

Suudi Arabistan kamu haber ajansı SPA, ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı ülkelere seyahat yasağı getirildiğini duyurdu. İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere seyahat edenlere üç yıl seyahat yasağı getirileceği belirtildi.

s-dd4ed5742abc5b29ce67f94911d69e344d49e0
Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, krallık yönetiminin içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede yer alan ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu.Bir İçişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırılan haberde, kararın ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla alındığı aktarıldı.Seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri ise Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

3 yıl boyunca seyahatten men edilecekler

s-661eba641aa8d31fed872474b2ed2bd5e3374f
Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten yetkili, “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler” diye konuştu.Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.Suudi Arabistan’da pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde koronavirüs vakası kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetti. Sosyal Medyada Nefret Söylemi Yükselirken... Kukla Amal'ın İngiltere'ye Sürecek Yolculuğu Gaziantep'te Başladı - Mimarlar Odasının Mücadelesi Sonuçlandı: Anıtkabir'deki Otomatlar Kaldırılıyor - Bodrum’dan Bill Gates Geçti! Akşam Yemeğine 80 Bin Lira Harcadı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER