Tabutu Çiçeklerle Süslendi: Küçük Müslüme'ye Acı Veda

10 Gündür Aranan Küçük Müslüme'den Acı Haber Son dakika haberine göre, Mersin'de 10 gün önce kaybolan Müslüme’den acı haber...

Tabutu Çiçeklerle Süslendi: Küçük Müslüme'ye Acı Veda
s-1547d24f853f826f448c760168fc11036e3db7

10 Gündür Aranan Küçük Müslüme'den Acı Haber
Son dakika haberine göre, Mersin'de 10 gün önce kaybolan Müslüme’den acı haber... Yörü... 1.7b 19 Kasım, 12:31

Çiçeklerle uğurlandı

Bugün Mersin Gülnar Devlet Hastanesi'nden alınan küçük kızın cenazesi, Karaman merkezdeki Kazalpa Mezarlığı'na getirildi. Burada Yağal'ın ablası Nurcan Özcan ve bazı aile yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

"Bulunduğu yere kendi imkanları ile gidemez"

Müslüme’nin ablası Nurcan Özcan, “Müslüme Türkiye’nin canıydı. Herkes çok umut etti canlı bulunsun, diye ama nasip olmadı. Allah’ım sevdiğini çabuk yanına alıyormuş. Melek oldu, gitti. Gelinlik giydiremedik ama onu gelinliklerle son yolculuğuna uğurlayacağız. Sağ bulunacak, diye hep bir umudumuz vardı. Ben canlı bulunur, diye umudum vardı. Bunu hiç düşünmedim. Belki ben düşünmek istemedim. Müslüme bulunduğu yere kendi imkanları ile gidemez. Görevliler cenazeyi çıkarırken bile zorlanmış. Görevlilerin zorlandığı yere çocuğun kanadı mı var da gitsin? Anne ve babamın burada olmasını çok istedim. Soruşturmaları devam ediyordu. O nedenle olmadı. Cenazemizi aileden tek ben kaldıracağım. Annemin görevi bana kaldı. Layığıyla yerine getirmeye çalışacağım. Onlar Müslüme’yi hiç göremedi. Hiç bulunmasaydı bizim için daha kötü olurdu. O zaman ne yapardık; her an bulundu mu, bulunacak mı, geldi mi, gelecek mi, diye yaşayacaktık ama şimdi mezarı belli olacak. Her an gidebileceğimiz, dua edebileceğimiz bir mezarı oldu” dedi.

Müslüme’nin cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Cansız Bedenine Ulaşılan Yörük Kızı Küçük Müslüme'nin Ardından Yapılan Duygu Dolu Paylaşımlar
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER