Tahliye Edilen Melek İpek'ten 'Kardeşlerine': 'Korkmayın, Başınıza Gelenden Utanmayın, Anlatın'

Yıllarca şiddet ve işkence gördüğü eşini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve tahliye edilen Melek İpek “Kardeşlerim” dediği kadınlara mesaj gönderdi: "Korkmayın, başınıza gelenden utanmayın, anlatın" Melek İpek'in yargılandığı Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahke.

Tahliye Edilen Melek İpek'ten 'Kardeşlerine': 'Korkmayın, Başınıza Gelenden Utanmayın, Anlatın'

Yıllarca şiddet ve işkence gördüğü eşini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve tahliye edilen Melek İpek “Kardeşlerim” dediği kadınlara mesaj gönderdi: "Korkmayın, başınıza gelenden utanmayın, anlatın"

s-09fa8091948cc97d36a86d2277a85e4bd17c68
Melek İpek'in yargılandığı Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde savcı, İpek’in ‘haksız tahrik altında’ eşini ‘kasten öldürme’ suçunun ‘meşru savunma sınırının kast olmaksızın aşılması suçuna dönüştüğü’ değerlendirmesini yapmıştı. Mahkeme, İpek hakkında ‘ceza verilmesine yer olmadığına’ hükmederek tahliyesine karar vermişti.

108 gün cezaevinde kalan İpek dün akşam saatlerinde tahliye edildi.

108 gün cezaevinde kalan İpek dün akşam saatlerinde tahliye edildi. 108 gün cezaevinde kalan İpek dün akşam saatlerinde tahliye edildi. 609f78e8b2d536bc26680d1b.jpg
Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’nin görüştüğü İpek şiddet gören kadınlara şu mesajı verdi: “Keşke daha ilk gün babama söyleseydim. Bunlar yaşanmazdı. O yüzden kardeşlerim, ne olur korkmayın… Başınıza gelenlerden utanmayın. Babanıza, annenize söyleyin. Olmadı devlete güvenin. Devlete gidin. Sizi mutlak korurlar. Ama anlatın. İçinize atmayın. Çekinmeyin… Dik durun… O vahşilere karşı cesur olun…”İpek, gelecek planlarına ilişkin ise, “Şimdi üniversiteye hazırlanıyorum. Umarım kazanırım. Toplumun her kesiminden destek geldi. Bir de “sürü yöneticisi” belgesi aldım. Koyunlarımız var. İleride KOSGEB’e başvurmayı düşünüyorum..." diye konuştu.

Cinsel saldırı mağduru başka bir kadın gizli tanık oldu

s-37983214d7fdc5c3cb4fb4d208640f12c3d7a9
İpek’in avukatı Ahmet Onaran, Ramazan İpek’in bir başka kadına da işkence ettiğini, tehdit yoluyla nitelikli cinsel saldırıda bulunduğunu aktardı. Onaran olaydan sonra karakola gidip şikayette de bulunan mağdur kadının İpek’in davasında gizli tanık olarak ifade verdiğini belirtti. Bugün Son Gün! WhatsApp'ın Yeni Sözleşmesini Kabul Etmeyenleri Neler Bekliyor? - Askeri Güç Endeksi: TSK Ortadoğu'da İlk, Dünyada 11. Sırada - İçişleri Bakanlığı: 'Cadde ve Sokaklarda Şampiyonluk Kutlaması Yapılmayacak'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER