Tam Kapanmada Elektrik ve Doğalgaz Faturaları Ne Olacak?

Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte elektrik ve doğal gaz faturalarına ayarlama yapılması kararı alındı.

Tam Kapanmada Elektrik ve Doğalgaz Faturaları Ne Olacak?

Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte elektrik ve doğal gaz faturalarına ayarlama yapılması kararı alındı. Faturaların son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrasına alınacak şekilde değerlendirme yapılacak. Tam kapanma sonrası fatura ödemeleri gerçekleştirilecek.

s-653d37e667ebdeb80e2b22e4539992b95bfb1e
Türkiye bu akşamdan itibaren 18 gün sürecek tam kapanmaya giriyor. Koronavirüs pandemisinin artış göstermesiyle birlikte önlem olarak alınan tam kapanma kararı ile birlikte bazı durumda değişiklikler planlandı.Elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrası yani tam kapanmanın bitmesiyle birlikte başlayacak. Konuyla ilgili olarak enerji yönetimi dağıtım ve tedarikçilere gerekli bilgileri iletti.

Borç nedeniyle kapanma olmayacak

s-088b84431ff5a418c69e3a92cabaaafd81f197
Hürriyet'in haberine göre konut ve ticarethanelerin aylık 2 bin lirayı aşan ve ödenmeyen faturaları nedeniyle tam kapanma sürecinde kesinti olmayacak. Tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak.

İşte alınan önlemler

Zorunlu olmadıkça elektrik kesintisi olmayacak.Elektrik ve doğal gaz sayaç okuma faaliyetleri devam edecek.Arızalara en hızlı biçimde müdahale edilecek.Müşteri hizmetleri merkezleri müşterilerin ihtiyacını karşılamak için dönüşümlü olarak çalıştırılacak. Yolunda A.Ş.: 17 Günlük Tam Kapanmada Geçilmeyen Köprülere 300 Milyon Lira Ödenecek - İklim Krizi: Antarktika'daki Ufak Yeşil Kaya Parçası Geleceğimize Dair Ne Anlatıyor? - Film Gibi Olay: İki Kardeşi 32 Yıl Sonra Koronavirüs Buluşturdu
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER