Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne 'depremzede' soruşturması

Depremden sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından otele yerleştirilen depremzedelerin, seçimlerden hemen sonra bulundukları otelden çıkarılma girişiminde bulunulduğu yönündeki iddialarla ilgili, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer sorumlular hakkında soruşturma b.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne 'depremzede' soruşturması

Depremden sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından otele yerleştirilen depremzedelerin, seçimlerden hemen sonra bulundukları otelden çıkarılma girişiminde bulunulduğu yönündeki iddialarla ilgili, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından otele yerleştirilen depremzedelerin, seçimlerden hemen sonra bulundukları otelden çıkarılma girişiminde bulunulduğu yönündeki iddialar hatırlatıldı.

Açıklamada, "İddialar üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve sorumluluğu tespit edilecek diğer belediye görevlileri hakkında Bakanlığımızca soruşturma başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Depremzedelere hakarete soruşturma: 1 gözaltı

 

Deprem bölgesinden KPSS ücreti alınmayacak

 

Depremden etkilenen illerde son durum ne?

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER