Tepkilerin Ardından Adım Atıldı: MEB'den Adnan Menderes Animasyonu İçin Soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ilk gününde ders arası etkinlik olarak gösterilen ve sosyal medyada büyük tepkilere neden olan Adnan Menderes'in idam görüntülerine ilişkin soruşturma başlattı.  Dün tartışmalara neden olan söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında s.

Tepkilerin Ardından Adım Atıldı: MEB'den Adnan Menderes Animasyonu İçin Soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ilk gününde ders arası etkinlik olarak gösterilen ve sosyal medyada büyük tepkilere neden olan Adnan Menderes'in idam görüntülerine ilişkin soruşturma başlattı. 

s-c9c6a0343d87f72fdcab4731b0668fbfb6f332
Dün tartışmalara neden olan söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ne olmuştu?

EBA TV Sosyal Medyanın Gündeminde: Liselilere İlahi Dinletisi, Ortaokul Öğrencilerine Menderes Belgeseli - Ortaokul dersleri öncesinde Adnan Menderes'in idamı animasyon olarak yayınlanmıştı. Görüntüler sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

Sosyal medyada Bakan Selçuk istifaya davet edilmiş, Selçuk'tan ise video için 'Çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum' açıklaması gelmişti.

Ziya Selçuk'tan EBA TV'deki Adnan Menderes Görüntülerine Açıklama: 'Çocuklara Uygun Olmadığını Düşünüyorum' - Selçuk ''Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.'' ifadelerini kullanmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER