The Mirror: İngiltere, Rusya ile ‘Savaş’ İçin Ukrayna’ya 600 Asker Gönderecek

"400 ila 600 asker hazır" Gazeteye konuşan kaynak, “Hemen harekete geçmeye hazır birliğe, çok hızlı bir şekilde konuşlandırılması gerekebileceği söylendi.

The Mirror: İngiltere, Rusya ile ‘Savaş’ İçin Ukrayna’ya 600 Asker Gönderecek
s-022e1a52fa9ac1040e5793bdafe8cdd7fc9091

"400 ila 600 asker hazır"

Gazeteye konuşan kaynak, “Hemen harekete geçmeye hazır birliğe, çok hızlı bir şekilde konuşlandırılması gerekebileceği söylendi. 400 ila 600 asker hazır. Tüm ekipmanlar paketlendi, Ukrayna'ya uçmaya ve havadan indirme yapmaya hazırlar” ifadelerini kullandı.ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken geçtiğimiz hafta Ukraynalı mevkidaşı Dmitriy Kuleba ile yaptığı görüşmede, Rusya’yı Ukrayna’da ‘2014’teki hatasını tekrarlamasına’ karşı uyarmıştı.

Karadeniz’deki askeri faaliyetler arttı

Batılı ülkeler, Rus askeri birliklerinin Ukrayna sınırlarının yakınındaki hareketliliği nedeniyle ‘endişelerini defalarca dile getirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise Moskova ile Kiev arasında olası bir çatışmayla ilgili sözleri ‘sıradaki kurgu’ olarak niteledi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın kendi toprakları içinde ve kendi takdirine bağlı olarak birliklerinin yerini değiştirebildiğini, bunun hiç kimse için bir tehdit olmadığını ve kimseyi rahatsız etmemesi gerektiğini açıklamıştı.Diğer yandan ABD ve NATO’daki müttefikleri, son zamanlarda Karadeniz’deki askeri faaliyetlerini önemli ölçüde artırmış bulunuyor. Rusya Savunma Bakanlığı’nın tahminlerine göre, ABD’nin Karadeniz bölgesinde Rusya’nın yakınında çok uluslu ordu birliği oluşturmaya çalışıyor, bu devletin hedeflerinden biri ise Ukrayna’nın askeri ıslahı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER