THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı İstifa Etti

Son dönemde orman yangınlarıyla Türkiye gündemini en çok meşgul eden konuların başında gelen Türk Hava Kurumu’ndan istifa haberi geldi.

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı İstifa Etti

Son dönemde orman yangınlarıyla Türkiye gündemini en çok meşgul eden konuların başında gelen Türk Hava Kurumu’ndan istifa haberi geldi. Yaklaşık 3 yıl önce kurumu yönetmek üzere atanan kayyum heyetinin başkanı Cenap Aşçı istifa etti.

s-66ea7175e7a95fdb52e6cd61a6ef10468836fa
Sözcü'den Yusuf Demir'in haberine göre, AKP’li eski Bakan Aşçı geçtiğimiz hafta kurumuda düzenlediği basın toplantısında 3 yılda yaşanan süreci özetleyen bir basın toplantısı yapmış adeta hesap vermişti. Aşçı’nın bu toplantının ardından odasını topladığı ve bu sabah itibariyle istifa dilekçesini imzaladığı öğrenildi.Cenap Aşçı, son yangınların ardından yaptığı birçok açıklamada THK envanterinde bulunan 6 CL-215 uçağının 4 milyon dolara uçabilir hale gelebileceğini açıklamıştı. Son olarak geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı basın toplantısında bu açıklamasını yineleyen Aşçı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile kamuoyu önünde açıkça ters düşmüştü. Pakdemirli katıldığı tv programında, “O uçakların o paraya tamir edileceğine inanmıyorum” demişti.

Cenap Aşçı ülkemizdeki yangınlar sırasında gündeme gelmişti

Türk Hava Kurumu Kayyumu: 'Düğün Değil Nikâha Katıldım' - THK Kayyumu: '6 Uçak İçin 4 Milyon Dolar Gerek, Yardım Kampanyası Düzenlenebilir'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER