TMO'da 70 Milyonluk Yolsuzluk İddiası: Eski AKP'li Vekilin Kardeşi Dahil 4 Kişi Tutuklandı

Suriye’den alınan arpa ve buğdayın Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) depolarına girmediği tespit edildi.

TMO'da 70 Milyonluk Yolsuzluk İddiası: Eski AKP'li Vekilin Kardeşi Dahil 4 Kişi Tutuklandı

Suriye’den alınan arpa ve buğdayın Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) depolarına girmediği tespit edildi. 70 milyonluk yolsuzluk iddiasına ilişkin eski AKP Milletvekili Mazhar Bağlı’nın kardeşi de dahil 4 kişi tutuklandı.

s-4d0a4b7c5007b914ce7f2f53525b939ba28bd1
Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Şanlıurfa Toprak Mahsulleri Ofisi’nde yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı’nın aralarında olduğu 10’u aşkın kişi 7 Nisan’da gözaltına alındı.Dört gün süren gözaltının ardından Bağlı’nın da aralarında bulunduğu dört kişi Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “rüşvet almak ve vermek”, “ihaleye fesat karıştırmak”, “kamuyu zarara uğratmak” suçunu işledikleri iddiasıyla tutuklandı.Delil olarak ihbarlar ve telefon konuşmalarının gösterildiği iddianamede Bağlı, yedi ihaleye fesat karıştırmakla suçlandı. Beş ihalenin Ortadoğu Nakliyat isimli firma tarafından alındığının belirtildiği iddianamede kamunun zarara uğratıldığı bilgisi yer aldı.Ayrıca TMO Şanlıurfa Şubesi’nde gerçekleşen bu yolsuzluğa birçok milletvekili ve bürokratın isminin karıştığı da iddia edildi.TMO Şanlıurfa Şube Müdürü Deniz Özoğul ise yolsuzluk iddialarına ilişkin konuşma yetkisinin olmadığını söyledi.

Eski AKP'li vekilin kardeşi

s-741e20d078de29ec541ce36521a398ef32f7f8
AKP'nin __25. dönem Şanlıurfa milletvekili Mazhar BağlıŞu an tutuklu bulunan TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı, eski AKP Şanlıurfa Milletvekili Mazhar Bağlı’nın kardeşi. Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanan ve yaklaşık bir ay önce Bakanlık Müşaviri yapılan Mehmet Selim Bağlı’nın amcasının oğlu. Tayt Giydiği İçin Başak Ermiş'i Darp Eden Topçu'dan Savunma: 'Böyle Olsun İstemezdim' - Alay Konusu Oldu! Trump Sahneye Pantolonunu Ters Giyerek Çıktı - Değerleri Milyonlarca Lira: Boğaz’da Son 1.5 Yılda 20 Yalı El Değiştirdi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER