TRT: Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer İçin Çember Daralıyor

Kripto para borsasını sarsan vurgun sonrası Arnavutluk'a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldığı belirtildi. TRT Haber'in üst düzey emniyet kaynaklarından aktardığına göre, firari Faruk Fatih Özer'in yakalanmasına il.

TRT: Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer İçin Çember Daralıyor

Kripto para borsasını sarsan vurgun sonrası Arnavutluk'a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldığı belirtildi.

s-77e77d68a7ac82ef0ec53ad321bc0202478353
TRT Haber'in üst düzey emniyet kaynaklarından aktardığına göre, firari Faruk Fatih Özer'in yakalanmasına ilişkin operasyonun birkaç gün içinde tamamlanması planlanıyor.Özer'i yakalamak için başlatılan operasyon Arnavutluk başta olmak üzere 4 ülkede devam ediyor.Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol'e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye'ye iadesi gerçekleşecek.Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İçişleri Bakanlığı: 'Cadde ve Sokaklarda Şampiyonluk Kutlaması Yapılmayacak' - Tahliye Edilen Melek İpek'ten 'Kardeşlerine': 'Korkmayın, Başınıza Gelenden Utanmayın, Anlatın' - Bugün Son Gün! WhatsApp'ın Yeni Sözleşmesini Kabul Etmeyenleri Neler Bekliyor?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER